مشکل تامین سوخت نیروگاه‌های برق یزد در فصل زمستان

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد با اشاره به پایان زمان پیک بار تابستان ۱۴۰۰ گفت: در آینده‌ای نزدیک برای تامین برق با مشکل تامین سوخت نیروگاه‌ها مواجه خواهیم شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد؛ چهارمین نشست شورای پایایی شبکه منطقه یزد جهت بررسی نیازها و چالش‌های گذر از پیک زمستان سال ۱۴۰۱ به ریاست مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد و با حضور اعضای شورای پایایی برق منطقه یزد برگزار شد.

ابوالفضل اسدی مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد با اشاره به مصرف بالای برق در مناطق برخوردار استان خاطرنشان کرد: تحلیل‌های انجام شده نشان دهنده این است که مصرف انرژی به دلیل استفاده از کولرگازی، چیلر و سایر وسایل سرمایشی پرمصرف در این مناطق بیشتر از مناطق کمتر برخوردار بوده که افت ولتاژ شبکه توزیع و افزایش بار پست‌های فوق‌توزیع از اثرات این مصرف است.

وی با اشاره به پایان زمان پیک بار تابستان ۱۴۰۰ خاطرنشان کرد: در آینده‌ای نزدیک برای تامین برق با موضوع تامین سوخت نیروگاه‌ها مواجه خواهیم شد.

اسدی مشارکت و همکاری موثر صنایع استان در تابستان ۱۴۰۰ را یادآور شده و با تاکید بر انجام سریع‌تر تعمیرات واحدهای نیروگاهی استان خاطرنشان کرد: همچنین در حال هماهنگی با دستگاههای اجرایی و نظارتی برای پیگیری احداث نیروگاه‌های خودتامین توسط صنایع استان هستیم تا این صنایع بتوانند در پیک بار تابستان ۱۴۰۱ به تولید محصول خود ادامه دهند.

محسن شیرغلامی مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق منطقه شرق نیز در ادامه ضمن ارائه گزارش وضعیت واحدهای نیروگاهی بخش خصوصی و دولتی استان یزد، اقدامات انجام شده و نیازهای این شرکت را جهت تامین برق پایدار در زمستان ۱۴۰۰ تشریح کرد.

عبدالحمید عباس شیاری مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان نیز در ادامه با تاکید بر تمرکز و نظارت جدی بر تامین و مصرف در بخش خانگی و تجاری خاطرنشان کرد: صنعت برق استان باید بتواند همانند ادارات و صنایع، بر مصارف خانگی نیز کنترل داشته باشد و با استفاده از اطلاعات و تحلیل‌های انجام شده، ضمن هوشمندسازی اشتراک‌های خانگی، نظارت دقیق‌تری در بخش‌های خانگی و تجاری داشته باشد.

46

کد خبر 1555364

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =