راه اندازی پرواز کارگو از اروند فرصتی بی نظیر برای صادرات محصولات تولیدی به خارج از کشور است

سرپرست سازمان منطقه آزاد اروند، راه اندازی پرواز کارگو(باری) در این منطقه را که از طریق فرودگاه بین المللی آیت الله جمی آبادان به انجام می رسد را فرصتی بی نظیر برای صادرات محصولات تولید کنندگان اعم از منطقه، خوزستان و دیگر استانهای همجوار خواند.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از آبادان، حسین گروسی شب گذشته در آئین نخستین پرواز کارگو (باری) با محموله ی ماهی و میگو که از فرودگاه بین المللی آیت الله جمی آبادان به مقصد کویت انجام شد، اظهار کرد: یکی از بحث های مهم برای منطقه آزاد اروند راه اندازی بخش کارگو است زیرا ما نزدیکترین نقطه به کشورهایی همچون کویت، حوزه ی خلیج فارس و عراق هستیم.

وی با بیان اینکه پیشتر بارها از طریق شهرهایی همچون تهران، شیراز و یا اصفهان به خارج از کشور ارسال می شد، افزود: خوشبختانه با اقداماتی که در فرودگاه بین المللی اروند (آیت الله جمی آبادان) انجام شد، این پرواز نخستین حرکت و گام در این مسیر است و به طور حتم آخرین نخواهد بود.

وی تصریح کرد: به طور حتم انجام پروازهای کارگو این فرصت را برای منطقه آزاد اروند فراهم می کند که تولید کنندگان در این منطقه و حتی خوزستان و دیگر مناطق کشور بتوانند محصولاتشان را از این طریق صادر کنند.

سرپرست سازمان منطقه آزاد اروند؛ یادآور شد: از سوی دیگر پس از این گام به طور قطع منطقه آزاد اروند می تواند به سبب نزدیکی اش به جنوب عراق به منطقه ای برای ارسال محصولات تولیدی در شهرهای جنوبی عراق به کشورهای آسیای میانه به ویژه ترکیه و دیگر کشورها باشد.

گروسی؛ گفت: در حال حاضر با فعال شدن بخش باری فرودگاه آبادان فرصت صاردات کالاها از شهرهای مختلف استان و از طریق این فرودگاه با صرف هزینه ی کمتر نسبت به صادرات آنها از دیگر نقاط مانند تهران، اصفهان و یا شیراز مهیا شده است.

وی با اشاره ی دوباره به موقعیت جغرافیایی و استراتژیک خوب منطقه آزاد اروند، افزود: شهرهای جنوبی عراق با ۷.۵ میلیون نفر جمعیت، می توانند از ظرفیت فرودگاه منطقه ی ما در مباحث مسافری و باری بهره ببرند.

وی درباره ی نحوه ی همکاری سازمان منطقه ی آزاد اروند با شرکتهای هواپیمایی که تمایل به حمل بار از اروند به کشورهای خارجی را دارند، اظهار کرد: معاونت اقتصادی اروند در این باره مذاکراتی را با شرکتهای هواپیمایی مایل به انجام این کار داشتند را به انجام رسانده که امید می رود پایانه ی جدید فرودگاه که هزینه هایی را به صورت مشارکتی میان سازمان منطقه آزاد اروند و شرکت فرودگاههای مادر تخصصی ایران در آن انجام شده را به زودی تکمیل کنیم زیرا اتمام آن می تواند زمینه ی حضور بیشتر افراد را در این منطقه به عنوان هاب منطقه ای فراهم کند.

48

کد خبر 1555572

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =