انجام نخستین پرواز کارگو موفق از فرودگاه آبادان به مقصد کویت

مدیرکل فرودگاه بین المللی آیت الله جمی آبادان از انجام موفق نخستین پرواز کارگو (باری) از این فرودگاه به مقصد کویت خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از آبادان؛ مسعود خواست خدایی شب گذشته در آئین نخستین پرواز کارگو (باری) با محموله ی ماهی و میگو که از فرودگاه بین المللی آیت الله جمی آبادان به مقصد کویت انجام شد، با گرامیداشت یاد و خاطره امام و شهدای عزیز در منطقه ی فتح و ایثار آبادان و خرمشهر قهرمان و خرمشهر، اظهار کرد: خوشحالیم از اینکه در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام سال جهش تولید، موانع زدایی ها و پشتیبانی ها نامگذاری شده این اتفاق خوب امشب در فرودگاه بین المللی آیت الله جمی آبادان رخ داد.

وی با اشاره به برگزاری جلسات مکرر با شرکتهای هواپیمایی ذینفع در این باره، افزود: پیشتر بارها پس از ارسال به فرودگاههای اصفهان، شیراز و یا تهران از آنجا به خارج از کشور صادر می شد که هزینه های زیادی را هم روی دست سرمایه گذار می گذاشت اما خوشبختانه طی هماهنگی های انجام شده با تمامی دستگاهها از جمله گمرک، منطقه آزاد اروند، دامپزشکی و غیره و پیگیری و اقدام شرکتهای ذینفع و نهادهای مستقر در فرودگاه همچون پلیس و سپاه امکان صادرات کالا از فرودگاه آبادان فراهم شد.

مدیرکل فرودگاه بین المللی آیت الله جمی آبادان تصریح کرد: امشب نخستین پرواز باری (کارگو) از طریق هواپیمایی تابان انجام می شود البته این هواپیما نخستین مسیرش را از تهران به مقصد آبادان انجام و سپس از حالت مسافری خارج و پس از بارگیری، محموله را به مقصد کویت می برد و دوباره مسیر یاد شده را برمی گردد.

خواست خدایی، یادآور شد: در صددیم تا با برنامه ریزی و پیگیرهای قابل انجام این کار تداوم داشته باشد. نقش اساسی مردم این منطقه و خوزستان قهرمان به عنوان دژ مستحکم در مواجه با بحرانها از جمله جنگ تحمیلی بر هیچ کس پوشیده نیست این مردم دینشان را به انقلاب و نظام ادا کرده اند و ما نیز وظیفه داریم تا سر حد جان و تا جایی که توان داریم در جهت رونق اقتصادی که با معیشت مردم سر و کار دارد و دغدغه ی اصلی دولت اقدام و عمل هست را به منصه ظهور برسانیم.

وی با تبریک این اتفاق مهم و ارزشمند به مردم شهرهای آبادان و خرمشهر، گفت: در سالهای گذشته با همکاری شرکت فرودگاههای کشور و ناوبری ایران و سازمان منطقه آزاد اروند کار ساخت پایانه ی مسافری اروند با مشارکت ۵۰ درصدی طرفین آغاز و به انجام رسید که اقدامات نهایی برای اتمام کار و به زیر بار رفتن این سالن در دست اقدام است.

48

کد خبر 1555576

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =