عزیزی خادم و سرپرستی‌هایی که خلاف قانون‌اند

بیش از ۳ ماه از پایان مدت سرپرستی مهر علی و بهاروند به عنوان نواب رئیس اول و دوم گذشته اما هنوز تغییرات لازم توسط رئیس فدراسیون فوتبال در این‌باره اعمال نشده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بر اساس «بند ۸ ماده ۶۷ اساسنامه فدراسیون فوتبال»، صراحتا اعلام شده که هرگاه پست دبیرکل یا هریک از پست‌های دیگر فدراسیون به هر دلیل از جمله استعفا، اخراج، عزل، فوت و تعلیق، بالتصدی شوند، رئیس فدراسیون می‌تواند برای آن پست، حداکثر به مدت سه ماه، سرپرست تعیین نماید. مگر اینکه در این اساسنامه ترتیب دیگری مقرر شده باشد. با وجود این قانون شفاف اما تا امروز بیش از ۳ ماه از پایان مدت سرپرستی مهر علی و بهاروند به عنوان نواب رئیس اول و دوم گذشته.  

بر اساس اساسنامه مدت زمان حضور قانونی سرپرستی این دو نفر از تاریخ ۱۰ خرداد به پایان رسیده اما آن ها همچنان بر صندلی خود تکیه داده‌اند و معلوم نیست تا کی قرار است این روال غیر قانونی ادامه داشته باشد. هر چند پست دبیرکل هم داستانی مشابه داشت و مهلت سرپرستی قنبر زاده در ۱۸ خردادماه به پایان رسید که او هم با یک ماه تاخیر صندلی‌اش را ترک کرد!

نکته جالب سکوت مطلق رئیس فدراسیون فوتبال درباره شریان های حیاتی مجموعه تحت نظارت اوست. نواب رئیس عملا بازوهای اجرایی رئیس فدراسیون هستند که سه‌ماه از مهلت قانونی حضورشان گذشته و سکوت هیئت رییسه به عنوان مجریان اساسنامه هم مزید بر علت شده تا فدراسیون فوتبال در یک دور بی‌قانونی بچرخد و عزیزی خادم که خود منادی اجرای تمام و کمال قانون بود، در این آزمون مردود شود.

گزارش کامل را اینجا بخوانید 

۲۵۳ ۲۵۱

کد خبر 1555747

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =