چرا باید از طرح‌های آماده لایه ‌باز برای کارت ویزیت کسب‌ و کارمان استفاده کنیم؟

طرح لایه ‌باز یک نوع فایل گرافیکی است که شما می‌توانید تمامی بخش‌های آن را تغییر دهید یا ویرایش کنید. به زبان ساده‌تر با در دست داشتن یک طرح لایه ‌باز قادر خواهید بود افکت‌ها، تصویر، متن و هر المان دیگری که در فایل موجود است را اصلاح کنید. همچنین شما می‌توانید قسمت‌های جدیدی به فایل اضافه کرده یا بخش‌هایی را حذف کنید. همین عامل باعث می‌شود طراحی کارت ویزیت لایه ‌باز ساده‌تر شود.

درباره فایل PSD

فرمت PSD یکی از فرمت‌های متداول برای فایل‌های لایه ‌باز است. این فرمت را می‌توان در نرم افزار فتوشاپ استفاده کرد. هنگامی که مشغول طراحی توسط نرم افزار فتوشاپ هستید، در هنگام ذخیره کردن از فرمت PSD استفاده کنید و سپس فایل را ذخیره کنید. این امر موجب می‌شود، هر زمانی که نیاز به استفاده مجدد از فایل داشته باشید بتوانید آن را ویرایش کنید. شما می‌توانید فایل را در اختیار افراد دیگر نیز قرار دهید و آن‌ها هم می‌توانند، تمامی بخش‌های فایل را ویرایش کنند. حداکثر حجم فایل‌های لایه‌باز PSD، دو گیگابایت است و امکان ذخیره بیش‌تر آن وجود ندارد. با این حال همین مقدار حجم بسیار بالایی است و تقریبا همه پروژه‌ها چه به‌صورت مبتدی و چه در حالت حرفه‌ای حجمی کمتر از دو گیگابایت دارند.

کاربردهای طرح لایه باز

چرا باید از طرح‌های آماده لایه ‌باز برای کارت ویزیت کسب‌ و کارمان استفاده کنیم؟

طرح‌های آماده لایه ‌باز برای استفاده طراحان بسیار مناسب هستند. برای مثال فردی در یک شرکت تبلیغاتی مشغول به کار است و روزانه سفارش‌های زیادی برای طراحی و چاپ کارت ویزیت دریافت می‌کند. این فرد اگر بخواهد طراحی کارت ویزیت را از حالت پایه شروع کند، وقت زیادی را از دست خواهد داد. در صورتی که یک طرح آماده کارت ویزیت لایه ‌باز باعث می‌شود تا به سرعت و با کمی تغییر یک کار گرافیکی حرفه‌ای به مشتری تحویل دهد.

یادگیری سریع و پیشرفته فتوشاپ

یک راه سریع برای یادگیری دیدن پروژه و طرح‌های سایر افراد است. برای مثال هنگامی که فرد می‌خواد قدم در راه نویسندگی بگذارد همگان به او پیشنهاد می‌دهند تا آثار نویسندگان مشهور دنیا را مطالعه کند یا یک مهندس برای تعمیر ماشین می‌تواند از ابزار سایر افراد استفاده کند. پس همان‌طور که متوجه شدید همه شغل‌ها نیازمند این هستند که از تجربیات سایر افراد استفاده کنند. گرافیست حرفه‌ای هم با استفاده از فایل‌های لایه ‌باز دیگران می‌تواند به هدف مورد نظر خود برسد. با استفاده از طرح‌های لایه ‌باز می‌توانید طراحی و پروژه‌های مختلف گرافیکی را به‌سرعت و به‌آسانی به انجام برسانید و همچنین یادگیری شما در فتوشاپ افزایش می‌یابد. طرح‌های لایه ‌باز به شما امکان می‌دهد از تجربه بقیه در کار خود استفاده کنید.

امکان اجرای سریع کارهای گرافیکی

همان‌طور که قبلا هم ذکر کردیم یکی از ویژگی‌های مهم استفاده از طرح‌های لایه ‌باز صرفه‌جویی در زمان به انجام رساندن پروژه است. همچنین می‌توانید مطمئن باشید که این طرح‌های آماده به‌وسیله افراد حرفه‌ای و متخصص طراحی شده اند. طرح‌های آماده لایه ‌بازی که در وب وجود دارند در دو حالت پولی و رایگان در دسترس کاربران قرار می‌گیرند. طرح‌های لایه ‌باز پولی توسط گرافیست‌های متخصص طراحی شده‌اند و آن‌هایی که در حالت رایگان هستند کارهای ترجمه شده سایت‌های خارجی هستند. در هر دو حالت می‌توانید بدون معطلی طرح لایه ‌باز را ویرایش و طرح مورد نظر خود را ایجاد کنید.

هدف از انتخاب فایل PSD

چرا باید از طرح‌های آماده لایه ‌باز برای کارت ویزیت کسب‌ و کارمان استفاده کنیم؟

هنگامی که قصد دارید فایل لایه ‌باز را انتخاب کنید باید در نظر داشته باشید هدف از تهیه آن چیست؛ یعنی طرح گرافیکی به چه چیزی نیازمند است تا براساس آن فایل مناسب را انتخاب کنید. برای مثال کسانی که قصد طراحی کارت ویزیت یک دکتر را دارند نیازی به فایل لایه ‌باز کامیوتر نخواهند بود بلکه باید فایلی که مرتبط با اجزای پزشکی است را انتخاب کنند. پس توجه داشته باشید که با توجه به هدف، خرید شما از وب سایت فروش متفاوت خواهد بود.

انتخاب فایل لایه باز بر حسب هزینه

یکی از موارد بسیار مهم در هنگام انتخاب فایل لایه‌ باز درآمد دریافتی از پروژه است. برای مثال اگر برای طراحی یک کارت پوستر 60 هزار تومان دریافت می‌کنید، انتخاب یک طرح لایه باز که 50 هزار تومن باشد منطقی نخواهد بود. پس باید با در نظر داشتن میزان درآمدی که از طراحی دریافت می‌کنید فایل را انتخاب نمایید.  هنگامی که درآمد شما بیشتر شود قادر به انتخاب فایل‌های گران‌تری خواهید بود.

انتخاب فایل براساس طرح پایانی

اگر پروژه طراحی‌ای که مشغول به کار روی آن هستند یک کارت ویزیت است، باید در بخش طرح‌های آماده لایه باز کارت ویزیت به دنبال یک طرح مناسب باشید یا اگر طرح شما برای یک مرکز وکالت است باید طرح را از بخش فایل‌های لایه باز شرکت‌های وکالت انتخاب کنید.

انتخاب طرح برحسب نظر کارفرما

یکی از موارد مهم دیگری که در هنگام انتخاب فایل PSD باید مورد توجه قرار بدهید در نظر داشتن سلیقه کارفرما است. چون طرح شما باید در انتها مورد تایید کارفرما قرار گیرد، پس باید از ابتدا طرحی را مد نظر قرار دهید که مورد پسند کارفرما هم باشد تا بعدا مشکلی ایجاد نشود.

کارت ویزیت لایه باز

یکی از طراحی‌های بسیار پرکاربرد طراحی کارت ویزیت است که به‌صورت روزانه سفارش‌های زیادی را برای گرافیست فراهم می‌کند.

موکاپ چیست؟

موکاپ یک اصلاح است که برای فایل‌های پیش نمایش استفاده می‌شود. در واقع موکاپ فایل آماده‌ای است که از آن برای نمایش طراحی قالب سایت، پوستر، لوگو و ... استفاده می‌شود. در این میان موکاپ کارت ویزیت استفاده بیش‌تری نسبت به سایر فایل‌ها دارد. فایل موکاپ را در فتوشاپ به حالت ‌PSD ایجاد می‌کنند. مثلا هنگامی که یک کارت ویزیت طراحی شده است گرافیست برای اینکه نتیجه طرح را به صورت کاغذی مشاهده کند از موکاپ برای پیش نمایش استفاده می‌کند. استفاده از موکاپ باعث می‌شود، گرافیست بتواند تصمیم بهتری برای انتخاب سایز، سبک نمایش و رنگ بگیرد.

باک بهترین مرجع برای کارت ویزیت لایه باز

سایت باک یک فروشگاه اینترنتی در زمینه عرضه فایل‌های گرافیکی است که کارت ویزیت تنها یکی از بخش‌های آن است و در آن هزاران فایل مختلف قرار گرفته است. یکی از سایت‌های معروف گرافیکی سایت freepik.com است که در سایت باک این امکان را فراهم شده تا کاربران با خرید اعتبار اضافه، دانلود از فری پیک را به راحتی انجام دهند. به عبارت دیگر؛ فروشگاه باک به‌منظور راحتی کاربران برای دانلود فایل‌های مختلف گرافیکی، موزیک و ویدئویی از سایت‌های خارجی با قیمت مقرون به‌صرفه کار فعالیت می کند و روزبه‌روز به میزان فایل‌های آن افزوده می‌شود. برای استفاده از خدمات سایت باک به آدرس اینترنتی https://baaak.ir مراجعه فرمایید.

کد خبر 1556042

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =