۰ نفر
۲۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۳
بسیج عشایری عراق حمله داعش را دفع کرد

ایرنا نوشت: منابع عراقی اعلام کردند که نیروهای «الحشد العشایری» (بسیج عشایری) عراق حمله پسمانده های عناصر تروریستی «داعش» به منطقه «مخمور» در استان «نینوا» را دفع کردند.

این منابع امروز (یکشنبه) گفتند که الحشد العشایری حمله تروریست ها را در نزدیکی شهرستان مخمور در شمال عراق دفع کردند و داعش را به عقب راندند.

یک منبع امنیتی عراق در این باره گزارش داد که حمله تروریستی داعش به نقاط امنیتی و نظامی نزدیک مخمور دفع شده است.

وی که به نامش اشاره نشده است، افزود که نیروهای الحشد العشایری موفق شدند، حمله گروه تروریستی داعش به نقاط امنیتی متعلق به بسیج عشایری در نزدیکی منطقه «الکشاف» در شهرستان مخمور را دفع کنند.

سه شنبه گذشته نیز «سازمان بسیج مردمی» (الحشد الشعبی) طرح تروریستی داعش برای هدف قراردادن زائران اربعین حسینی در جنوب بغداد را خنثی شد.

سازمان الحشد الشعبی در بیانیه ای که منتشر کرده بود، افزود که نیروهای بسیج مردمی توانستند با اجرای کمین و در عملیات امنیتی دقیق، طرح تروریست ها برای هدف قرار دادن زائران حسینی در جنوب بغداد را ناکام بگذارد.

در این بیانیه نوشته شده است که نیروهای الحشد الشعبی یک گروه از عناصر تروریستی داعش را که قصد هدف قراردادن زائران اربعین حسینی در جنوب بغداد را داشتند، منهدم کرده است.

همچنین در این عملیات، فرمانده و مجری طرح های تروریستی داعش در جنوب بغداد و مسئول واحدهای منطقه «اللطیفیه» دستگیر شد.

بر پایه اعلام الحشد الشعبی، عناصر داعش همچنین قصد انفجار دکل های برق جنوب بغداد را نیز داشتند.

عناصر داعش در تازه ترین تحرک، بامداد دوشنبه گذشته نیز در حمله ای تروریستی به نیروهای ارتش عراق در شرق این کشور، جان چهار نظامی را گرفتند.

این چهار نظامی در حمله داعش به ایست بازرسی ارتش عراق در ناحیه «العظیم» استان دیاله در شرق عراق کشته شدند.

حملات گروه تروریستی داعش از هنگام تشدید فشارها به نیروهای مقاومت در عراق و بمباران مواضع گروه های الحشدالشعبی از سوی ارتش آمریکا که با هدف تضعیف این گروه ها در ماه های گذشته صورت گرفته، به میزان چشمگیری افزایش یافته است.

نیروهای امنیتی عراق به منظور حفظ امنیت پایتخت به طور فزاینده ای در حال پیشبرد طرح های امنیتی هستند، به ویژه در شرایطی که انتخابات پارلمانی عراق قرار است در دهم اکتبر (یکشنبه ۱۸ مهر) برگزار شود و پیش بینی شده که جهت برهم زدن معادلات از سوی برخی از جریان های سیاسی اقدامات خشونت آمیز در عراق شدت بگیرد.

عراق در سال ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال نبرد، پیروزی بر گروه تروریستی «داعش» را اعلام کرد، اما عناصر و هسته‌های پراکنده این گروه تروریستی هنوز در برخی مناطق استان‌های «دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح‌الدین، الانبار و بغداد» فعال هستند.

نیروهای امنیتی عراق برای پاکسازی کامل این مناطق از وجود عناصر تروریست ها تلاش می کنند.

311311

کد خبر 1556254

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =