احتمال گشایش در سیاست خارجی وجود دارد؟ / موضع رئیسی ادامه مذاکرات است

برنا نوشت: یک نماینده ادوار مجلس گفت: با توجه به تغییراتی که در تیم مذاکره کننده صورت می گیرد اگر قرار باشد دستاوردی برای مذاکرات وجود داشته باشد متعلق به تیم جدید سیاست خارجه است.

جلال میرزایی، نماینده ادوار مجلس، در رابطه با احتمال گشایش در سیاست خارجی و اقدامات رئیس جمهور در این باره گفت: امیدی که امروز مردم دارند این است که مذاکرات ادامه پیدا می کند و ما باید منتظر باشیم که برای هفته های پیش رو مذاکرات در وین از سر گرفته شود اما برای آن یک مقدماتی لازم است کمااینکه باید توجه داشته باشیم با توجه به تغییراتی که در تیم مذاکره کننده صورت می گیرد اگر قرار باشد دستاوردی برای مذاکرات وجود داشته باشد متعلق به تیم جدید سیاست خارجه است.

او افزود: انتخاب باقری کنی به جای سید عباس عراقچی، ما را یک گام به آغاز مذاکرات نزدیک تر می کند و کمک می شود که اگر توافقی بوجود آمد این توافق برای دولت جدید تلقی شود نه تیم قبلی سیاست خارجی و مذاکره کننده قبلی. در حال حاضر بحث بر سر این است که مذاکرات از سرگرفته شود و در این موضوع اختلافی بین دولت و مجلس نیست اما دغدغه ای که در سطوح بالاتر وجود دارد این است که اگر این مذاکرات منجر به توافق شد این توافق را چه کسی به ارمغان آورده و این دستاورد برای چه کسی است؟

میرزایی تاکید کرد: اینکه چند نماینده مجلس موضعی بگیرند که مغایرتی با سیاست آقای رئیسی در برجام داشته باشد، تعیین کننده نیست آن چیزی که تاثیرگذار است سیاست های کلی و سیاست نظام است که این همراهی را در اکثریت مجلس و دولت دارد و در این ارتباط ابهامی وجود ندارد. 

نماینده ادوار مجلس در پایان گفت: موضع آیت الله رئیسی ادامه مذاکرات است و این سیاست هم موضع نظام است و اختلاف نظری در این مسئله وجود ندارد. موضع آقای رئیسی کاملا  با موضع نظام یکی است در واقع او، دولت را مجری سیاست های نظام می‌داند یعنی دخل و تصرفی در تاکتیک و راهبرد ندارد آن چه که موضع نظام باشد، هم اجرا خواهد شد. 

23215

کد خبر 1556290

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =