اکنون که شرایط فراهم است مردم برای واکسیناسیون همت بیشتری به خرج دهند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری گفت: اکنون که در سیر نزولی شیوع بیماری کرونا قرار گرفته و هم واکسن و هم تعداد پایگاه های واکسیناسیون به تعداد کافی است و پرسنل حوزه بهداشت شبانه روز در تلاش هستند، مردم هم باید همت بیشتری به خرج دهند و روند واکسیناسیون را سرعت ببخشند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری دکتر مجید شیرانی افزود: خوشبختانه روند نزولی شیوع بیماری کووید۱۹ در استان همچنان نزولی است و انتظار می رود، روزهای آینده همین سیر کاهشی تداوم داشته باشد.

وی گفت: تسریع روند واکسیناسیون و تزریق دز دوم واکسن کرونا بسیار حایز اهمیت است لذا با توجه به ایجاد بیشترین حالت ایمنی زایی دو هفته پس از تزریق دز دوم واکسن، توصیه می شود، پیش از حدود یکی دوماه آینده که خطر موج بعدی بیشتر می شود مردم استان دز دوم واکسن را هم دریافت کرده باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، در تشریح آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا در بیست وهشتمین روز از شهریور ماه سال ۱۴۰۰ در چهارمحال و بختیاری اظهار داشت:️ طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۶۸ بیمار با علایم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشته اند که از این تعداد ۱۴۹ بیمار با علایم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند.

دکتر شیرانی افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۱۵۷ نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۳۰ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید_۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، مثبت قطعی اعلام شد.

به گفته وی، هم اکنون ۴۱۶ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۳۳۸ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماریشان هستند.

وی با ابراز تأسف ️از اینکه، طی ۲۴ ساعت گذشته ۴ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کووید_۱۹ در استان گزارش شد، مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری را ۱۵۲۲ نفر اعلام نمود.

وی اضافه کرد: هم اکنون ۵۵ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

گفتنی است، هم اکنون شهرستان‌های کوهرنگ و خانمیرزا به لحاظ شیوع بیماری کرونا در وضعیت زرد و وضعیت سایر شهرستان های استان نارنجی است.

46

کد خبر 1556532

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =