خاطره بازی دایی و آلتینتوپ درباره بایرن/عکس

جام جم نوشت؛ چهره محبوب فوتبال ایران با بازیکن سابق بایرن هم دیدار کرد.

در روزهایی که علی دایی پستی در ایران ندارد و به قول برادرش از فوتبال قهر کرده، ترکیه‌ای‌ها با احترام ویژه‌ای با اسطوره فوتبال ایران برخورد می‌کنند. بعد از آن که رونالدو ابرستاره فوتبال جهان رکورد مهاجم شماره 10 سابق ایران را شکست، فدراسیون فوتبال ترکیه‌ای تصمیم گرفت تا از دایی دعوت کند به این کشور سفر کند. این سفر هم تجلیل از فعالیت‌های فوتبالی او بود و هم بهانه‌ای برای تعامل بیشتر و تماشای یک بازی جذاب. چهارشنبه گذشته علی دایی تماشاگر دیدار بشیکتاش و دورتموند، در اولین بازی فصل اروپا برای ترک‌ها بود. او در ورزشگاه حضور داشت و بازی را از نزدیک تماشا کرد.

این اما پایان کار دایی در ترکیه نبود. او با رئیس، نایب رئیس و دبیر کل فدراسیون فوتبال ترکیه هم دیدار و گفت و گویی چند ساعته داشت. امیر سلطانی دوست نزدیک علی دایی و معاون سابق استقلال که هماهنگی این دیدار را برعهده داشت و در این سفر کنار دایی بودهم، در جلسه حضور داشت. «سروت یارمدیچی» با خوشامدگویی ویژه به علی دایی او را افتخار بزرگ برای فوتبال دانست و به گرمی از شهریار فوتبال ایران استقبال کرد. یارمدیچی خطاب به دایی گفت: «ما در گذشته میزبان شما بودیم. در بازی دوستانه ایران و ترکیه که قبل از جام جهانی 2018 برگزار شد، در ورزشگاه حضور داشتید ولی علاقمندیم شما را برای یک بازی ملی دیگر هم دعوت کنیم. امیدواریم در یکی از بازی های مرحله مقدماتی جام جهانی، باردیگر شاهد حضور شما در ترکیه باشیم.»

«حمیت آلتینتوپ» بازیکن سابق بایرن مونیخ و رئال مادرید هم از جمله حاضران در جلسه بود. او که علی دایی را به خوبی می شناخت، دقایقی با او گفت و گو کرد و دو طرف به مرور خاطرات خود از دوران حضور در بوندسلیگا پرداختند. آلتینتوپ در حال حاضر مشاور عالی فدراسیون فوتبال ترکیه داست. دایی به تمجید از این بازیکن پرداخت و گفت یکی از بهترین بازیکنان تاریخ این کشور بوده است. آلتینتوپ هم دایی را یک مهاجم فوق العاده خطاب کرد.

در پایان این نشست یارمدیچی پیراهن تیم ملی ترکیه را با نام دایی و سلطانی، به آنها اهدا کرد و همچنین خواست تا بازدیدی از کمپ تمرینی تیم ملی این کشور داشته باشند. آنها این بازدید را انجام دادند و ماموریت شان در این سفر به پایان رسید. دایی در پایان سفر خود از ترکیه ای ها تشکر کرد و گفت امکانات فوتبال در این کشور، فوق العاده است و برای تیم ملی آنها هم در مقدماتی جام جهانی آرزوی موفقیت کرد.

252 252

کد خبر 1556556

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =