کاهش شیب موج پنجم کرونا در سایه واکسیناسیون گسترده مردم

واکسیناسیون گسترده مردم باعث کاهش چشمگیر مبتلایان و مرگ و میر ناشی از کرونا شد. همزمان استاندار تهران موعد ۱۰ روزه را برای اتمام واکسیناسیون شهروندان استان تعیین کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مهمترین اخبار کرونایی امروز به کاهش شیب مرگ و میر در اثر ابتلا به کرونا اختصاص دارد. همچنین درباره بازگشایی مدارس یا آموزش آنلاین امروز اخبار مهمی منتشر شد که در زمره مهمترین اخبار کرونا طبقه بندی میشود.

در لینکهای زیر به مشروح اخبار مربوط به کرونا دسترسی پیدا می کنید:

آغاز واکسیناسیون ۱۸ ساله ها در روستاهای اصفهان/شهرستان قرمز نداریم

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا از واکسیناسیون جمعیت بالای ۱۸ سال در تمام روستاهای استان اصفهان و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت تا دوم مهرماه خبر داد.

آیا کودکان هم مثل بزرگسالان باید ۲ دُز واکسن بزنند؟

در ماه‌های اخیر خبرهایی حاکی از تایید برخی واکسن‌ها در دنیا برای کودکان به گوش می‌رسد اما آیا کودکان به تزریق واکسن نیاز دارند و آیا کودکان هم مثل بزرگسالان باید ۲ دُز واکسن بزنند؟

بیش از ۷۰ درصد از جامعه هدف در استان تهران واکسینه شده‌اند

در تهران از ۱۰.۸۶۲.۲۵۲ نفر جمعیت هدف واکسیناسیون به ۷.۷۲۳.۳۶۳ دُز واکسن کرونا تزریق شده است، این یعنی بیش از ۷۱ درصد از جامعه هدف در پایتخت واکسن دریافت کرده‌اند.

کاهش شیب موج پنجم کرونا در سایه واکسیناسیون گسترده مردم

صدور گواهی واکسیناسیون روی برگه باطله

برگه دستنویس روی کاغذ یادداشت به جای کارت واکسن در شهر بیرم لارستان به برخی واکسن زده ها داده شد

استاندار تهران: باید واکسیناسیون تا ۱۰ مهرماه تمام شود

استاندار تهران در خصوص تزریق واکسن به افراد بالای ۱۸ سال در شهر تهران گفت: تنها مانع تزریق واکسن به افراد بالای ۱۸ سال در شهر تهران، سامانه نوبت‌دهی است که به زودی برطرف می‌شود و هیچ مانع دیگری برای واکسیناسیون عمومی در شهر تهران وجود ندارد.

۱۷۳۹۷ ابتلای جدید کرونا در کشور

در طی شبانه‌روز گذشته ۱۷هزار و ۳۹۷ بیمار جدید کرونا در کشور شناسایی شدند و متاسفانه ۳۴۴ تن نیز جان خود را به دلیل این بیماری از دست دادند.

پس از واکسیناسیون فوت پرستاران بر اثر کرونا به صفر رسید

رئیس کل سازمان نظام پرستاری اعلام کرد: بعد از واکسیناسیون کرونا برای پرستاران تاکنون حتی یک مورد فوت ناشی از کرونا در پرستارانی که هر دو دُز واکسن را تزریق کرده اند، نداشته ایم

قرنطینه کرونای دلتا ۳ هفته است

فوق تخصص گوارش گفت:قرنطینه افراد مبتلا به کرونای دلتا ۲۱ روز است.

مدارس تهران در مهرماه «غیرحضوری» است

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: مدارس شهر تهران در ماه مهر فقط آموزش غیر حضوری دارند.

تزریق واکسن کرونا برای نوجوان چه عارضه‌ای دارد؟

دبیر کمیته علمی کشوری کرونا با بیان اینکه واکسن کرونا عارضه خیلی مهمی در نوجوانان ایجاد نمی‌کند، گفت: والدین نگرانی در تزریق واکسن کرونا به فرزندانشان نداشته باشند.

کاهش شیب موج پنجم کرونا در سایه واکسیناسیون گسترده مردم

نظرسنجی از مردم: مدارس را هرچه سریع‌تر بازگشایی کنید

نتایج یک افکارسنجی آنلاین نشان می دهد: بسیاری از مردم از حضور فرزندان خود در خانه در سال تحصیلی رضایت ندارند و اکثر آنها « تسریع در واکسیناسیون» را بهترین راه برای بازگشایی مدارس در شرایط کنونی می دانند.

قبل و بعد از تزریق واکسن کرونا چه کنیم؟

قبل و بعد از اینکه علیه بیماری کرونا با واکسن کووید-۱۹ واکسینه شدید چه کارهایی باید انجام دهید و چه اطلاعاتی باید داشته باشید.

کدام واکسن برای دانش‌آموزان مناسب است؟

سرانجام قطار واکسیناسیون کرونا به ایستگاه دانش‌آموزان و افراد زیر ۱۸ سال رسید تا با گسترش واکسیناسیون آنان سرانجام بتوان پس از قریب به یک سال و نیم، به بازگشایی حضوری مدارس امیدوار شد.

امسال بیشتر از همیشه این بیماری را جدی بگیرید

هر ساله با آمدن فصول پاییز و زمستان میزان ابتلا به بیماری آنفلوآنزا بالا می رود و افراد زیادی به خصوص سالمندان و مبتلایان به بیماری های خاص، جان خود را به دلیل ابتلا به این بیماری از دست می دهد.

۴۷۲۳۱

کد خبر 1556716

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =