برگزاری مراسم تودیع و معارفه معاون فرهنگی وزارت ارشاد

جلسه شورای معاونان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز دوشنبه(۲۹ شهریور) با دستور جلسه «تکریم و معارفه مدیران قدیم و جدید» این وزارتخانه برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه گفت: سیاست‌های دولت مردمی در عرصه فرهنگ روشن و فراگیر است و تمام تلاش ما به پیش بردن این سیاست‌هاست. از این رو در انتخاب همکاران و انتصاب مدیران جدید، شناخت کامل از ایشان و میزان توانایی آنان ملاک اصلی است.

اسماعیلی در ادامه با قدردانی از تلاش های محسن جوادی معاون پیشین امور فرهنگی یادآور شد: ایشان از چهره‌های شاخص و برجسته علمی هستند و اخلاق حرفه‌ای ایشان باعث شده بود که وی یک شخصیت محبوب و دوست‌داشتنی نزد همه تلقی شود، ما تمایل داشتیم از ایشان بهره ببریم اما ایشان در همان ابتدای وزارت بنده درخواستشان این بود که باتوجه به آغاز کار دانشگاه‌ها، ماموریت‌شان در وزارتخانه به پایان برسد و به دانشگاه بازگردند.

وی افزود: بعد از اعلام پایان ماموریت آقای جوادی تصمیم بر انتخاب آقای احمدوند شد که فردی شناخته شده در حوزه کتاب و نشر هستند، از ۲۷سال پیش با ایشان هم‌دانشگاهی بودم و تا به امروز دوستی ما قطع نشده و امید است حضور ایشان در این جایگاه سیاست‌های دولت مردمی را در این زمینه به خوبی پیش ببرد.

در ادامه این جلسه محسن جوادی معاون پیشین امور فرهنگی بیان کرد: ابتدا از آقای دکترصالحی وزیر سابق که پیش از این به بنده اعتماد کرده و با وجود اینکه فشارها ‌بر ایشان مبنی بر اجرایی نبودن بنده بود این موضوع را تحمل و به من اعتماد کردند، تشکر می کنم. بنده هم هرآنچه در توان داشتم برای ارتقای این حوزه انجام دادم. 

وی ادامه داد: از تمام کسانی که در معاونت فرهنگی بنده را یاری کردند بی‌نهایت سپاسگزارم، تمام تلاش من در این دوران مدیریتی بر این اصل بود که حواشی کاهش و سطح تعاملات بالا برود، طبیعتا اشکالاتی در کار ما بوده و همیشه به دنبال نتیجه‌گیری بودیم، با مشکلات مالی زیادی در این دوران مواجه بودیم و اگر قصوری در این‌ مسیر بود از جانب بنده‌ بوده و درخواست حلالیت دارم.

جوادی خطاب به احمدوند گفت: امیدوارم ایشان نقاط قوت را تقویت و نقاط ضعف را مرتفع کنند. کارهای زیادی در این حوزه وجود دارد که انشاالله  بتوانند در این حوزه موفقیت‌های زیادی کسب کنند و بنده هم تا جایی که در توان داشته باشم کمک خواهم کرد. همچنین امیدوارم نگاه مثبتی به نیروهای معاونت فرهنگی داشنه باشند زیرا درک و دانش خوبی از این حوزه دارند.

در ادامه احمدوند معاون جدید امور فرهنگی گفت: امیدوارم در مسئولیت معاونت فرهنگی بتوانیم گام‌های مهمی برداریم، نگاهی که به حوزه فرهنگ وجود دارد، منحصر به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیست و بخش عمده‌ای از اتفاقات فرهنگی کشور در نهادها و بخش‌های دیگر کشور اجرایی می‌شود. اما وزارت فرهنگ و ‌ارشاد اسلامی هم وظایف مهمی دارد که یکی از آنها مربوط به حوزه معاونت فرهنگی است. اهل قلم، پدیدآورندگان آثار نشر، حوزه ادیان و اقوام و موسسات و وظایف متعددی برای این بخش تعریف شده است.

وی ادامه داد: در همین جا از زحمات آقای جوادی و کسانی که در این معاونت تلاش کردند تشکر می کنم.

وی با اشاره به شرایط سخت اقتصادی و عوارض همه گیری بیماری کرونا در حوزه فرهنگ گفت: به سبب این مسائل دغدغه‌های اقتصادی و معیشتی در حوزه کتاب و  ‌نشر افزایش یافت. از این رو در گام‌های اول با حمایت وزیر محترم و دولت سعی می‌کنیم بخشی از این‌ مشکلات را مرتفع کنیم و در ادامه مسیر به فکر نوسازی و تحول در حوزه‌های فرهنگی و نشر خواهیم بود.

احمدوند تصریح کرد: انقلاب اسلامی انقلاب کلمه و زبان بود و امید است جایگاه واقعی کلمه و زبان که مهم‌ترین نمود امتداد فرهنگی ایران اسلامی است در دولت فعلی در جایگاه شایسته ای قرار بگیرد. تلاش می‌کنیم اقتصاد فرهنگ را پویاتر کنیم تا خدمات فرهنگی به جامعه فرهنگی به صورت مستمر ارائه شود.

۵۸۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1556908

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =