تزریق ۲۴۸۹۱۱ دز واکسن در جنوب غرب خوزستان/ ذخیره سازی ۶۰ هزار دز دیگر

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی آبادان گفت: از زمان آغاز تزریق واکسن تاکنون ۲۴۸ هزار و ۹۱۱ دٌز واکسن در جنوب غرب خوزستان به گروه های هدف تزریق شد.

ساسان قربانی، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از تعداد کل دزهای تزریق شده، ۱۶۱ هزار و ۸۵۷ دٌز در نوبت اول و ۸۷ هزار و ۵۴ دٌز درنوبت دوم تزریق شدند.

به گفته ی وی، تاکنون۴۶ درصد از روستاییان آبادان دٌز اول و ۳۶ درصد نیز دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

وی افزود: همچنین ۸۵ درصد از جمعیت شهری برای تزریق نوبت اول و ۶۳ درصد نیز برای تزریق دٌز دوم واکسن اقدام کرده اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی آبادان با تشریح روند تزریق واکسن در شهرستان خرمشهر تصریح کرد: دُز اول واکسن به ۳۶ درصد از جمعیت روستایی خرمشهر تزریق شده ضمن اینکه ۲۶ درصد نیز نوبت دوم را دریافت کردند همچنین واکسن کرونا به ۶۹ درصد از جمعیت شهری خرمشهر در نوبت اول تزریق شده و ۵۰ درصد نیز دٌز دوم واکسن خود را دریافت کرده اند.

قربانی؛ با ابراز ناخرسندی از وضعیت تزریق واکسن در شادگان به سبب عدم استقبال مردمی از این اقدام، یادآور شد: تنها ۲۴ درصد از جمعیت روستایی شادگان تاکنون برای تزریق دٌز اول واکسن اقدام کردند و ۱۲ درصد نیز دُز دوم را دریافت کردند همچنین ۲۸ درصد جمعیت شهری نوبت اول و ۱۷ درصد نیز نوبت دوم واکسن را دریافت کرده اند.

وی با اشاره به ذخیره سازی۶۰ هزار دٌز واکسن سینوفارم و آسترازنکا در مراکز تزریق واکسن در منطقه جنوب غرب خوزستان گفت: هیچ کمبودی واکسنی برای تزریق وجود ندارد.

48

کد خبر 1557034

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =