۰ نفر
۱۷ خرداد ۱۳۹۰ - ۰۵:۴۱

دریای خزر هر ساله بسیاری از ایرانیان را برای تفریح و گذراندن تعطیلات به شمال می کشاند. آنان می خواهند در این سفر خاطرات زیبایی را در ذهن حک کنند.

اما دریا همیشه هم باعث شادی و مسرت نمی شود و برخی مواقع این دریای زیبای آبی هموطنان را در خود فرو برده و حتی جسد بی جان آنان را هم به خانواده هاشان باز نمی گرداند.

     بهزاد پورمحمد، مسوول ستاد حوادث و سوانح غیرمترقبه استان مازندران در گفت وگو با خبرآنلاین درباره آخرین آمار غرق شدگان اعلام کرد: در نیمه اول خرداد 8 حادثه غرق شدگی گزارش شد، که خوشبختانه با اعزام نیرو توانستیم آنها را نجات دهیم و به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی ادامه می دهد : اما در تعطیلات این چند روزه 17 نفر غرق شدند که 7 حادثه در استان گیلان، و 10 حادثه در مازندران رخ داده است.

پور محمد با بیان اینکه مهارت در شنا هیچ ارتباطی به غرق شدن ندارد می گوید:عده ای با گذران دوره های آموزشی شنا تصور می کنند که در دریا هم می توانند شنا کنند و برای همین جلو می روند اما ناگهان با موجهای بلند و عمق زیاد مواجه می شوند و غرق می شوند.

وی می افزاید: گرفتگی عضلات شایع ترین عامل غرق شدگی در دریاست . زمانی که عضلات شناگر می گیرد، فرد کاری نمی تواند انجام دهد و باید فرد دیگری به وی کمک کند. بطوری که قهرمانان شنا هم که تمرین می کنند، همواره یک قایق در کنار آنان در حرکت است .

وی تاکید می کند: ،غرق شدگی در مناطقی که به اصطلاح طرح های سالم سازی دریا در آنجا به اجرا درنیامده است و یا در ساعات ممنوعه برای شنا بیشتر اتفاق می افتد.  مسوولان امور گردشگری و انتظامات، شنا درمناطق ممنوعه، ناآشنا بودن به دریا و توجه نکردن به هشدارهای مامورین راازعلل اصلی غرق شدن افراد می دانند.  این درحالیست که بسیاری از گردشگران از تعداد اندک مراکز اجرای طرح سالم سازی دریا گله دارند و شلوغی ونامناسب بودن این مراکز را نیز دلیل دیگر برای عدم حضورشان دراین مکانها می دانند. 

23245

 

کد خبر 155710

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۰۷:۴۳ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۷
  0 0
  هورررررررررا ! روی مسئولش سفید
 • بدون نام IR ۰۸:۱۹ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۷
  1 0
  لطفا به جای بهانه در مورد شنا نکردن مردم فکری به حال سواحل توریستی رها شده شمال بفرمایید تا بحال ساحل بیروت رفتید؟
 • بدون نام IR ۰۴:۲۷ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۸
  0 0
  سواحل شمال هیچ امکاناتی ندارد وپراززباله است