افزایش ۳۲ درصدی شهریه مدارس غیردولتی قانونی است

مهر نوشت: مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی آموزش و پرورش درمورد افزایش ۳۲ درصدی شهریه مدارس غیردولتی و غیرانتفاعی گفت: این افزایش شهریه قانونی است و بر اساس یک الگو مشخص می شود.

سعید صالح مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش درمورد افزایش ۳۲ درصدی شهریه مدارس غیردولتی و غیرانتفاعی با وجود مجازی بودن آموزش ها گفت: مطابق ماده ۱۵ و ۱۶ قانون، شهریه مدارس غیردولتی بر اساس یک الگو و توسط شورای سیاست گذاری و برنامه ریزی مرکزی مصوب و مشخص می‌شود.

وی با بیان اینکه شهریه مدارس غیردولتی با توجه به هزینه‌ها و قیمت‌های بازار تعیین می‌شود افزود: در این الگو، سهم اجاره بها و حق التدریس و حق الزحمه پرسنل و هزینه‌های جاری و نرخ تورم لحاظ شده و یک رقمی هم خارج می‌شود.

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه شهریه مدارس تابعی از نرخ تورم و قیمت‌های سایر اقلام و خدمات است متذکرشد: اینطور نیست که آموزش و پرورش و یا موسسات غیرانتفاعی و غیردولتی خودسر شهریه‌ای را اعلام کنند.

صالح در پاسخ به این سوال که مردم چگونه می‌توانند شکایات خود را از تخلفات در این زمینه اعلام کنند گفت: توصیه ما در این شرایط کرونایی، ثبت شکایت در سامانه مشارکت‌های مردمی است که کد رهگیری هم در اختیار شاکی قرار می‌گیرد.

وی با اعلام اینکه با مدارس متخلف طبق قانون برخورد خواهد شد افزود: ما معمولاً در مواردی که شاکی وجود دارد می‌توانیم ورود کنیم.

۴۷۲۳۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1557304

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =