کاهش۲۰ درصدی شکایات واصله مرهون زحمات بازرسان کار است

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهار محال و بختیاری از فعالیت مضاعف و جدی بازرسان کار خبر داد و افزود در مدت زمان شیوع ویروس منحوس کرونا بازرسان کار در سطح استان فعال بوده اند. که با توجه به آمار حوادث ثبت شده در این اداره کل که توسط بازرسان کار بررسی و به مراجع قضایی ارسال گردیده در شش ماهه اول سال سال جاری کاهش ۲۰ درصدی شکایات واصله را داشته است.

به گزارش خبرآنلاین از چهارمحال : سید حفیظ الله فاضلی در دیدار با کارشناسان بازرس کار اظهار داشت: بازرسان کار مجریان قانون کار هستند که حفظ و صیانت از نیروی کار را دنبال می کنند لذا با توجه به وضعیت کرونایی موجود و تعطیلاتی که اعمال شده است بازرسان ، کار خود را تعطیل نکرده اند و در کنار سایر مشاغل حساس به انجام وظیفه می پردازند.

 وی خاطرنشان کرد: بررسی و تجزیه تحلیل حوادث ناشی از کار و تلاش برای یشگیری و کاهش وقوع آن ها و رفع اشکالات آیین نامه های در حال اجرا و پیشنهاد تصویب آیین نامه های مورد نیاز و آموزش مسائل حفاظت فنی و بهداشت کار از دیگر وظایف بازرسین کار است. 

فاضلی تصریح کرد : در کارگاه‌های بالای ۲۵ نفر، کمیته‌های حفاظت فنی و بهداشت کار وجود دارند که در قانون و آئین‌نامه مصوب شورای عالی حفاظت فنی به آن تاکید و تصویب شده که طبیعتاً به‌عنوان یکی از بازوهای اجرایی ناظر درون کارگاه‌ها، مسئولیت بازرسی را برعهده دارند. بررسی صورت جلسات و شرکت در جلسات این کمیته ها توسط بازرسان کار در راستای کاهش خطرات و شناسایی عوامل پر خطر در کارگاه ها به صورت مستمر در این برحه زمانی صورت پذیرفته.

وی با تاکید برضرورت تحقق برنامه ها و اهداف پیش بینی شده در حوزه ی بازرسی کار افزود: بازرسان کار وظایف خطیر و حساسی را بر عهده دارند و انسجام و همکاری و همصدایی در این حوزه موجب پیشبرد اهداف یاد شده خواهد بود.

48

کد خبر 1557308

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =