یک چهارم شهدای صنعت نفت کشور در جنگ تحمیلی متعلق به پالایشگاه آبادان است

مدیرعامل شرکت پالایش نفت آبادان با اشاره به شهادت ۲۴۵ نفر از کارکنان پالایشگاه در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران؛ گفت: یک چهارم شهدای صنعت نفت کشور در جنگ تحمیلی متعلق به پالایشگاه آبادان است.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از آبادان؛ علیرضا امین، در آئین افتتاح نمایشگاه لباس سربازی که به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در محل فرهنگسرای نفت (انکس) آبادان برگزار شد؛ با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۸ سال دفاع مقدس به ویژه شهدای پالایشگاه آبادان اظهار کرد: در ۳۱ شهریورماه سال ۱۳۵۹ دشمن بعثی نخستین تیرهای ترکش خود را به سوی پالایشگاه آبادان و تانکفارم شلیک کرد و این آغاز جنگ تحمیلی ۸ ساله در آبادان بود.

وی با بیان اینکه اشغال خرمشهر در آن زمان دل تمام ملت را به درد آورد؛ افزود: محاصره ی آبادان توسط رژیم حزب بعث عراق با رشادتها، جانفشانی ها و از خود گذشتگی مردم، بسیجیان، رزمندگان، سپاه، نیروهای نظامی و انتظامی حاضر در منطقه شکسته شد و این سرآغاز کسب پیروزیهای بعدی رزمندگان اسلام شد.

وی با تاکید بر لزوم حفظ ارزشهای دفاع مقدس و انتقال آنها به آیندگان؛ تصریح کرد: تمام تصاویر و روایتگریهایی که از آن دوران انجام می شود همگی نشان از دلیری، شجاعت، رشادت، جانبازی و از خود گذشتگی مردم و مدافعان کشور در حفظ خاک و جلوگیری از اشغال شهر دارد که بسیار ستودنی است.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت آبادان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه پالایشگاه آبادان تاثیر به سزایی در جنگ های جهانی اول و دوم و جنگ تحمیلی که توسط استکبار جهانی بر علیه این آب و خاک طراحی و اعمال شد، داشته است؛ یادآور شد: پالایشگاه در دوران دفاع مقدس۲۴۵ شهید را تقدیم حراست از کیان مملکت کرد و مایه ی بسی افتخار است که ما میراث دار این صنعت عظیم و عقبه ی پر افتخارش در این منطقه هستیم.

امین؛ گفت: هزار و ۱۷ شهید مربوط به صنعت نفت کشور در دوران دفاع مقدس به ثبت رسیده که ۲۴۵ نفرشان یعنی یک چهار آنها متعلق به پالایشگاه آبادان است و این موضوع وظیفه ی ما را سنگین تر می کند. امید می رود پاسدار خون شهدا باشیم.

وی افزود:  تلاش می شود تا با برگزاری برنامه های مختلف اعم از بزرگداشت ها و نمایشگاهها به تمام مردم و به ویژه نسل کنونی و آینده نشان دهیم که آسایش و آرامش خود را مدیون رشادتها و شهامت های شهدای ۸ سال دفاع مقدس هستیم.

وی با تاکید بر اینکه آبادان حق بزرگی بر گردن کشور و ملت ایران دارد؛ اظهار کرد: امید می رود برپایی این نمایشگاه بتواند گوشه ای از آن همه جوانمردی و رشادت را به تصویر بکشد و ادای دینی هرچند کوچک بابت آن همه فداکاری و ایثار باشد.

به گزارش خبرآنلاین؛ در پایان این آئین از ۸ رزمنده و ایثارگر پالایشگاه آبادان در دوران دفاع مقدس به طور نمادین تجلیل شد.

48

کد خبر 1557353

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =