۰ نفر
۱۷ خرداد ۱۳۹۰ - ۰۸:۵۲

دبیر سیاسی هفته‌نامه پرتو سخن کیفرخواست علیه مشایی را تهیه و در یک دادگاه فرضی در وبلاگ خود آن به نقل از مدعی العموم قرائت کرد.

به گزارش خبرآنلاین، روانبخش در وبلاگش نوشت: از زمان تشکیل دولت دهم، ماجراهای اسفندیار رحیم مشایی به صورت موضوعی پر تنش برای نظام اسلامی در آمده است. از معاونت اولی و عزل وی با نظر ولی فقیه گرفته تا موضوع عزل وزیر اطلاعات و حدیث خانه‌نشینی رئیس‌جمهور؛ موضوعی که متدینان و اصول‌گرایان را به شدت نگران کرده است. اکنون پس از اثبات برخی مسائل و ارائه سندهایی در بعضی محافل، از دستگیری وی سخن به میان می‌آید. چنانچه این فرصت فراهم گردد و رئیس جمهور محترم، پشتیبانی خود را از این عنصر معلوم‌الحال بردارد، مدعی‌العموم باید کیفر خواستی روشن و منطقی ارائه کند تا وی نتواند با شعارهای عوام پسند، افکار عمومی را بفریبد. اکنون فرض می‌کنیم دادگاه تشکیل شده و می‌خواهند کیفر خواست تنظیم شده را قرائت کنند. این کیفرخواست دارای چه موادی می‌تواند باشد.

وی در ادامه اتهامات مشایی را به شرح زیر دسته‌بندی کرده است:

1. فرصت‌سازی برای دشمن: ‌هر زمان که فرصت طلایی برای جمهوری اسلامی به وجود می‌آید، رحیم مشایی با طرح یک موضوع فرعی اذهان مردم را به سمت آن می‌کشاند و در مقابل، برای دشمن فرصتی فراهم می‌کند تا بتواند خودش را بازسازی کند...

2. شکستن قبح گناه و...: رحیم مشایی از زمان ریاستش بر میراث فرهنگی تا کنون کارهایی انجام داده که حاصل آن، شکستن قبح گناه بوده است که خود می‌تواند به عنوان یکی از مواد کیفر خواست قرار گیرد. حضور وی در مراسم رقص ترکیه که تصاویر آن موجود است، ارتباط بر قرار کردن با برخی هنرپیشه‌های زن و پرداخت وام به برخی از آنها و عکس گرفتن با هدیه تهرانی و... تبلیغ موسیقی و دادن فتوا به حلیت آن و پخش سی دی این سخنرانی در میان مردم و در همین راستا قابل بررسی است.

3. صرف هزینه‌های هنگفت در استان‌ها و شهرستان‌ها: دادن هدایای میلیونی به برخی افراد مؤثر درجهت فراهم کردن زمینه برای انتخابات مجلس نهم و ریاست جمهوری دهم. دستگاه قضایی باید از وی بخواهد که این پول‌ها و اعتبارات از کجا تأمین شده است؟

4. ارتباط با مرتاضان و جن‌گیران: ... ارتباط با شبکه جن‌گیران در راستای چه اهدافی صورت پذیرفته است؟ دستگاه قضایی و دستگاه‌های اطلاعاتی می‌توانند اسناد و مدارک آن را در اختیار افکار عمومی قرار دهند تا وی نتواند با مظلوم نمایی آن را منکر شو‌د.

5. دورویی و فریب افکار عمومی: رحیم مشایی با نفوذ در جریان اصول‌گرایی و ‌مناصب مهم نظام، همواره تلاش کرده است از خود چهره‌ای مومن و انقلابی و ولایی ارائه دهد. او با شعار اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و... در ابتدای سخنرانی‌هایش و دائم‌الذکر بودن و قرائت قرآن و...‌، خود را یک فرد برجسته و با سخنرانی‌های مستمر درباره دین و اخلاق، خود را یک نظریه‌پرداز متخصص جلوه داده و در این قالب، با ارائه نظریات فاسد و واضح البطلان، گمراهی عده‌ای را موجب شده است.

6. ضربه زدن به گفتمان عدالت و ایجاد روحیه بدبینی و نومیدی در مردم: ... خوشبختانه رئیس جمهور توانست در مدت کوتاهی گام‌های بلندی در این راستا بردارد و مردم را نسبت به رأی خود خشنود و به آینده امیدوار سازد. ولی با نفوذ این فرد در ریاست جمهوری، ملاک گزینش در پست‌های حساس دولتی، نزدیکی به رحیم مشایی قرار گرفت و هرکس منتقد وی بود، از پست خود عزل می‌شد، هر چند برادر رئیس جمهور (داوود احمدی نژاد) باشد....شعار عدالت محوری و مبارزه با باندهای مخوف فساد به تدریج رنگ می‌بازد و افرادی در کنار دست رئیس جمهور متهم به فساد‌های سنگین مالی می‌شوند که طی برخی اسناد منتشره، لیدر جریان انحرافی نیز در آن دست دارد.

/27215

کد خبر 155764

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۰:۰۵ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۷
  0 2
  درود بر مشایی
 • بدون نام IR ۱۰:۰۸ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۷
  0 2
  مجازات عکس گرفتن باهدیه تهرانی چیه؟
 • بدون نام US ۱۰:۱۹ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۷
  0 1
  این کیفرخواست ردمیشه برین دنبال پرونده دیگه
 • Nima ZA ۱۵:۲۲ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۷
  0 0
  اتفاقن جریان انحرافی همین کسانی هستن که مشایی رو میکوبن. اگه به حرفاشون نگاه کنی حتا یک دلیل و مدرک هم ندارن. فقط تهمت. احمدی نژاد دستشون رو از بیت المال کوتاه کرده اینطور فحاشی میکنن. مردم جواب اینها رو هم به زودی میدن.
 • محمد IR ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۰/۰۶/۰۳
  1 0
  خطاب به اوني كه گفته مجازات عكس گرفتن با هديه تهراني چيه؟ نه هيچ مجازاتي نداره. اما دادن ميليون ها پول به اين شخص به صورت بلا عوض هم بدون مشكل هست؟؟؟؟ اول با اين خانم عكس مي گيرند. بعدش مياند تو ويژه نامه اي مثل خاتون اوون رو مي كنن الگوي اسلامي دفعه سوم معلوم نيست چي بشه.