پایان فیلمبرداری فیلم جدید آلخاندرو ایناریتو با همکاری یک ایرانی

مهر نوشت: فیلمبرداری «باردو» (وقایع‌نگاری نادرست مشتی حقایق)، فیلم تازه آلخاندرو ایناریتو که توسط داریوش خنجی انجام شده است، در مکزیکوسیتی پایان یافت.

طبق اعلام ورایتی، در حالی که از این پروژه به عنوان یک کمدی نوستالژیک یاد می‌شود، گفته شده است داستانش درباره یک روزنامه‌نگار و مستندساز مشهور مکزیکی است که به سرزمین مادری‌اش برمی‌گردد و با طرح سوال‌هایی درباره روابط خانوادگی و هویت، از گذشته مکانی که خانه‌اش می‌نامد پرده برمی‌دارد.

دانیل خیمنز کاچو و گراسیلدا سیسیلیانی در این فیلم که پیش‌تر از آن با عنوان «لیمبو» یا «برزخ» یاد شده بود، بازی کرده‌اند.

دو دهه پس از آن که ایناریتو «عشق سگی» را در مکزیک فیلمبرداری کرد، بار دیگر با «باردو» به زادگاهش بازگشته و فیلم جدیدش را در کشورش تولید کرده است.

علاوه بر کارگردانی، ایناریتو از نویسندگان فیلمنامه هم هست و برای نوشتن آن با نیکولاس جیاکوبون همکاری کرده است. او پیش‌تر با جیاکوبون در «زیبا» و «بردمن» همکاری کرده بود.

از فیلم‌های پیشین ایناریتو می‌توان به «بابل» و «۲۱ گرم» اشاره کرد. او برای «بردمن» در سال ۲۰۱۴ و برای «بازگشته از گور» در سال ۲۰۱۵، اسکار بهترین کارگردانی را دریافت کرد و یک اسکار هم برای بهترین فیلمنامه اوریجینال با «بردمن» برد.

۵۷۲۵۹

کد خبر 1557844

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =