افزایش ۴۰ درصدی صدور اظهارنامه گمرکی در چهارمحال و بختیاری

نیمه نخست امسال صدور اظهارنامه گمرکی در چهارمحال و بختیاری افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی صمت استان، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت:امسال ۵۹۴ مورد اظهارنامه گمرکی در چهارمحال و بختیاری صادر شد که در مقایسه با پارسال با افزایش ۴۰ درصدی همراه است.

سجاد رستمی با اشاره به اینکه هر کالایی که به صورت واردات وارد کشور شده و یا از طریق صادرات از کشور خارج میشود، دارای اظهارنامه است، افزود: صاحبان کالا قبل از هر اقدامی با اظهارنامه گمرکی ، کالای مورد نظر را به گمرک اعلام می کنندو در نهایت اظهار نامه با محموله توسط گمرک تطبیق داده میشود و در صورت یکی بودن کالا از گمرک ترخیص خواهد شد.

رستمی تصریح کرد: در صورتی که قسمتی از اظهارنامه هنگام تطبیق آن با محموله تفاوت داشته باشد صاحب کالا جریمه خواهد شد.

وی همچنین از صادرات ۳۳ هزار تن کالا از استان تا پایان مردادماه ۱۴۰۰ خبر داد و اضافه کرد: این میزان کالا به ارزش ۲۱ میلیون و ۳۵۰ هزار دلار از نظر ارزشی ۶۲ درصد و از نظر وزنی ۱۰۳ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد داشت.

رستمی بیشترین کالاهای صادرات شده از مبدا استان را به کشور عراق اعلام کرد و گفت: کشورهای هند، ترکیه، افغانستان و سوریه نیز به ترتیب مقصد بیشترین کالاهای صادراتی استان بود.

وی افزود: لوازم خانگی نظیر لباسشویی، کولرآبی و آبگرمکن برقی، مفتول آلومینیومی، مغز بادام، خوراک ماهی و آمونیاک بیشترین کالاهای صادراتی استان در پنج ماهه امسال بوده است.

46

کد خبر 1558007

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =