برنامه دانشگاه‌ها برای استقبال از دانشجویان جدید

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در آستانه سال تحصیلی جدید، در نامه‌ای به رؤسای دانشگاه‌ها، دستورالعمل برگزاری آیین نو دانشجویان را به صورت ترکیبی از حضور و مجازی ابلاغ کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از وزارت علوم، غلامرضا غفاری در این نامه با گرامی‌داشت فرارسیدن بهار علم و دانش، سال تحصیلی را آغازی دیگر در شکوفایی و کسب معرفت بیان کرد. 

وی با اشاره به اینکه ورود به دانشگاه مرحله جدیدی در زیست آینده سازان کشور است، افزود: این مرحله گذار از دوران نوجوانی به جوانی است و این انتقال که نمادی از خوداتکایی و مواجهه با افق‌های جدید را با خود به همراه دارد، از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و نیازمند برنامه‌ریزی صحیح است.

وی با تأکید بر دو مؤلفه دانشوری و فرهنگ دوستی که اساس فرآیند شکل گیری انسان دانشگاهی است، اضافه کرد: در این مرحله باید هویت جدید دانشجویان برای آنان به درستی باز تعریف شود و این امر یکی از مهم‌ترین رسالت دانشگاه است.

غفاری در بخش دیگری از این نامه آورده است: اکنون در آغاز تحصیلی جدید به سر می بریم، لازم است تا تمهیدات لازم جهت برپایی «آیین نودانشجویان» با هدف معرفی دانشگاه و فضای علم و دانش اتخاذ شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تأکید کرد: با توجه تداوم شیوع همه گیری بیماری کرونا، ضروری است ضمن رعایت دستورالعمل‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا ترتیبات لازم به منظور برگزاری این آیین به صورت ترکیبی از حضوری و مجازی فراهم شود.

 در بخشی از این دستورالعمل نیز، شیوه برگزاری آیین نو دانشجویان متناسب با شرایط کرونایی تبیین شده است.

47231

کد خبر 1558085

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =