قادری:۱۸ میلیارد دلار ارز دولتی برای واردات کالاهای اساسی نیاز است

تسنیم نوشت: عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس از اختصاص ۶ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی در شش ماه اول سال برای واردات کالاهای اساسی خبر داد.

جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس، با اشاره به تشکیل کمیته ای بین دولت و مجلس برای بررسی فسادهای رخ داده در ارز 4200 تومانی برای واردات کالاهای اساسی، گفت: جمع بندی  بر این بود که تا پایان سال 8 میلیون دلار ارز 4200 تومانی برای واردات کالاهای اساسی کفایت می کند.

وی با اعلام اینکه در 6 ماه گذشته حدود 6 میلیارد دلار ارز 4200 تومانی برای واردات کالاهای اساسی اختصاص داده شده است، ادامه داد: طبق برآوردهای اولیه حدود 18 میلیارد دلار ارز دولتی برای واردات کالاهای  اساسی در سال جاری نیاز است.

نماینده شیراز در مجلس تصریح کرد: باید درباره اختصاص ارز به کالاهای که به صورت یارانه ای به دست مردم نمی رسد تجدید نظر کرد و ارز اختصاص داده شده به آنها را حذف کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس عنوان کرد: با توجه به مباحثی که درباره ارز یارانه ای رخ داد و فسادهای در این زمینه ایجاد شد به اعتقاد بنده باید به کالاهای این ارز تخصیص داده شود که بدون مشکل در اختیار مردم و قشر آسیب‌پذیر جامعه قرار گیرد.

23215

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1558152

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =