۵ نفر
۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۵
کلاس حضوری برای یک سوم دانش آموزان

تسنیم نوشت: رئیس ستاد پروژه مهر وزارت آموزش و پرورش با یادآوری اینکه امسال ۴.۵ میلیون دانش‌آموز در مناطق کشور به صورت حضوری تحصیل می‌کنند، گفت: بیش از ۳۰ درصد دانش‌آموزان در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰به صورت حضوری آموزش را فرا می‌گیرند.

علیرضا کمرئی‌، رئیس ستاد پروژه مهر صبح امروز در آیین آغاز سال تحصیلی 1400 که در دبیرستان شاهد 16 شیراز برگزار شد، اظهارداشت: امسال تلاش داریم کلاس‌های حضوری را برای دانش‌آموزان در تمامی نقاط کشور برپا کنیم زیرا برگزاری کلاس‌های حضوری یکی از اولویت‌های وزارت آموزش‌وپرورش است.

وی بابیان اینکه در ایام کرونا توانسته‌ایم سال تحصیلی را غیرحضوری و با برگزاری 19 هزار عنوان برنامه تعلیم تربیتی از طریق صداوسیما برای دانش آموزان پخش‌کنیم که این موضوع برای وزارت آموزش‌وپرورش کم‌نظیر بود، گفت: امسال آغاز سال تحصیلی برای دانش‌آموزان در برخی از مناطق حضوری و در بیشتر نقاط کشور غیرحضوری است. 

کمرئی با بیان اینکه  از امروز دانش‌آموزان می‌توانند با استفاده از تلویزیون و برنامه شاد سال تحصیلی خو د را آغاز کنند، از خانواده‌ها خواست امسال نیز مانند سال گذشته با مدارس همکاری لازم را داشته باشند. 

وی با یادآوری اینکه امسال 4.5 میلیون دانش‌آموز در مناطق کشور به صورت حضوری تحصیل می‌کنند، گفت: این عدد بیانگر آن است که بیش از 30 درصد دانش‌آموزان در سال تحصیلی 1401-1400به صورت حضوری آموزش را فرا می‌گیرند.

وی بابیان اینکه به ازای هر 14 دانش‌آموز یک آموزگار وجود دارد افزود: این پرسش به وجود می‌آید که آیا  از این تعداد معلم استفاده بهینه می‌شود یا خیر و آیا حق آن‌ها به‌درستی پرداخت می‌شود که این سؤالات از متولیان امر باید پرسیده و پاسخ آن اطلاع‌رسانی شود.

47231

کد خبر 1558160

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =