گرامی‌ داشت هفته‌ی «دفاع مقدس» در کانون فکری کودکان البرز

مراکز فرهنگی، هنری ثابت و سیار و انجمن‌های تخصصی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان البرز با اجرای فعالیت‌های متنوع در فضای مجازی هفتۀ دفاع مقدس را گرامی می‌دارند.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ این فعالیت‌ها از روز ۳۱ شهریور، هم‌زمان با آغاز هفتۀ «دفاع مقدس» آغاز شده و تا ۶ مهر ماه سال جاری ادامه‌ خواهد داشت.

معرفی کتاب‌های«مثل چشم‌های بابا» و «صدای بال لک‌لک‌ها»، معرفی شخصیت شهیدان «حسین فهمیده» و «بهنام محمدی» از شهدای دانش‌آموز، قصه‌گویی و معرفی وقایع دوران دفاع مقدس از برنامه‌هایی است که در سامانۀ مجازی کانون در مرکز شماره یک کانون کرج اجرا می‌شود.

در مرکز شماره ۲ کانون کرج نیز ویدیوی کوتاهی از شعرخوانی اعضا از کتاب «صدای بال لک‌لک‌ها» تهیه و در فضاهای‌ مجازی مرکز منتشر شده است، در ویدیوی دیگری نیز «فرماندهان دفاع مقدس» با استفاده از کتابی به همین نام تهیه و این دلاور مردان به اعضا معرفی می‌شوند.

یکی از اعضای نوجوان مرکز شماره ۳ کانون کرح نیز با جمع‌آوری تصاویر مختلف از دفاع مقدس با ساخت نماهنگی این هفته را به اعضای مرکز تبریک گفته است.

اعضای مرکز شماره چهار کانون کرج نیر با تولید ویدیوهای مختلف ضمن معرفی این هفته، اشعار مناسب آن را دکلمه کرده و وبدیوی شعرخوانی «صدای بال لک‌لک‌ها» و پادکست قصه‌گویی«من و بابا» در فضاهای مجازی این مرکز و گروه شاد مدارس در ارتباط با مرکز منتشر می‌شود.

مربیان مرکز مجتمع کانون کرج نیز فعالیت‌های مختلفی از جمله بحث آزاد در مورد «دفاع مقدس»و «جانباز شیمیایی جبهه‌ی جنگ»، معرفی شخصیت شهید «محمد جهان آرا » و معرفی سرزمین‌هایی از جمله «مهران، شلمچه،خرمشهر و ...»، برگزاری کارگاه ادبی با عنوان«کبوتری که روی شانه‌های رزمنده نشسته»و معرفی کتاب «مثل چشم‌های بابا» را در فضای کانون مجازی اجرا خواهند کرد .

مرکز هشتگرد نیز مانند دیگر مناسبت‌ها بخشی از فعالیت‌های کانون مجازی مرکز را به معرفی این ایام و شخصیت شهدای گرانقدر دفاع مقدس اختصاص داده است.

گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس در گروه‌های مجازی کتابخانه‌ی سیارکتابخانه‌ی سیار کانون البرز نیز فعالیت‌های متنوعی را در این هفته برنامه ریزی کرده و اجرا می‌کند.

 از جمله این برنامه‌ها می‌توان به «هر روز، یک شهید نوجوان استان»،«قصه‌گویی» قصه‌های «افسانه‌ی گل‌های آبی»،«نگهبان چشمه»،«آتش و دریا»،«امتحان تاریخ» و دیگر قصه‌ها با محتوای ایثار و از خود گذشتگی اشاره کرد؛خوانش بخش‌هایی از وصایای شهدا، ساخت نماهنگ‌هایی به مناسبت این هفته در قالب دل نوشته، شعرخوانی و هم‌چنین برگزاری نمایشگاه مجازی از آثار کاردستی تولید شده‌ی اعضای گروه در طول ترم تابستان و انتشار فایل‌های تولیدی اعضای مراکز ثابت از دیگر برنامه‌های اجرایی خواهد بود که در دو گروه مجازی «پیک یار مهربان» اجرا می‌کند.

فعالیت‌های ویژه انجمن‌های تخصصی کانون البرز

انجمن‌های تخصصی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان البرز نیز در این هفته ویژه برنامه‌هایی را اجرا می‌کنند.

انجمن عکاسی هم‌زمان با ۳۱ شهریور ماه، آغاز این هفنه در ویژه برنامه‌ای فیلمی از برخی شهدای گرانقدر جنگ تحمیلی را به نمایش گذاشت تا اعضای انجمن با این شهدا، زندگی نامه و نحوه‌ی شهادت آنان آشنا شوند.

معرفی «حمیدرضا نجف‌زاده»، «کاوه گلستانی» و «علی فریدونی» از عکاسان مطرح دفاع مقدس و به نمای گذاشتن برترین عکس‌های دفاع مقدس از دیگر فعالیت‌های این ویژه برنامه بود

در انجمن هنرهای نمایشی اعضا با ساخت «کبوتر کاغذی نمایشی» آشنا می‌شوند.

انجمن سرود نیز فایل‌های قصه‌های نود ثانیه‌ای«راست قامتان» و «سرباز علی» و پادکست قصه‌ی «من و بابا» را برای اعضای این انجمن به اشتراک خواهد گذاشت.

 انجمن ادبی کانون البرز نیز در طی این هفته برخی شاعران ویسندگان مطرح که آثاری را در زمینه دفاع مقدس و کشور عزیزمان ایران را تولید کرده‌اند به همراه آثارشان به اعضای انجمن های شاعران و نویسندگان نوجوان کانون البرز، معرفی خواهد کرد.

در انجمن قصه‌گویی نیز قصه‌هایی با مضامین ایثار و از خودگذشتگی در قالب قصه‌های بلند، پادکست و نود ثانیه‌ای به اشتراک گذاشته می‌شوند.

انجمن هنرهای تجسمی هم به مناسبت گرامی‌داشت این هفته، آثار تولیدی اعضای انجمن در ترم تابستان و در زمینه‌های کاریکاتور، نقاشی، طراحی و سفالگری را در گروه مجازی این انجمن به اشتراک گذاشت.

معرفی شهدای کانون به مخاطبان

شهدای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سراسر کشور نیز که پوستر معرفی آنان توسط اداره کل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل کانون طراحی شده هر روز از طریق صفحه رسمی کانون استان یه مخاطبان معرفی می‌شوند.

48

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1558166

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =