کلاهبرداری ۲ میلیارد ریالی به شیوه فالگیری در فضای مجازی

رئیس پلیس فتا چهارمحال و بختیاری از دستگیری رمالی در فضای مجازی خبر داد و گفت : متهم با سوءاستفاده از احساسات شاکی مبلغ ۲ میلیارد ریال از وی کلاه‌برداری کرده بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از چهارمحال وبختیاری ،سرهنگ مرتضی عسگری رئیس پلیس فتا استان چهارمحال و بختیاری در تشریح این خبر گفت : در پی شکایت خانمی مبنی بر کلاه‌برداری ۲ میلیارد ریالی یک رمال و فالگیر از وی در شبکه‌های اجتماعی ، پیگیری پرونده در دستور کار مأموران این پلیس قرار گرفت.

سرهنگ عسگری ادامه داد: پس از اخذ اظهارات شاکی معلوم شد، مدتی پیش پس از بروز مشکلات خانوادگی وی از طریق شبکه‌های اجتماعی با شخصی آشنا می‌شود که خود را فالگیر و رمال معرفی می‌کند و شخص فالگیر با دادن وعده‌های پوچ، ‌شاکی را فریب داده و از وی مبلغ ۲ میلیارد ریال کلاه‌برداری می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: با اقدامات فنی و تحقیقات خاص پلیسی متهم دریکی از شهرستان‌های تابعه استان هم‌جوار مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی قضایی دستگیر شد و کلیه ادله‌های دیجتبالی وی نیز مورد توقیف قرار گرفت.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد:افراد کلاه‌بردار در فضای مجازی با متوسل شدن به ابزارهای خرافی و متقلبانه و سوءاستفاده از اعتقادات شهروندان به دنبال اخاذی و کسب منافع مالی بوده و شهروندان هیچ‌گاه در جهت رفع مشکلات خود نباید به این‌گونه موارد در فضای مجازی اعتماد کنند و بی‌گمان برخی از مردم برای رفع مشکلات خود بجای مراجعه به متخصصان ، به رمال‌ها رجوع کرده که این امر پیامدهای ناگواری را در زندگی آن‌ها به دنبال دارد.

رئیس پلیس فتا استان چهارمحال و بختیاری از شهروندان خواست : در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی‌ گزارش کنند.

46

کد خبر 1558410

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =