جابجایی زائران اربعین با یک رام قطار ۵۰۰ نفره از شلمچه تا خرمشهر/ زائران با قطار به اهواز می روند

فرماندار ویژه شهرستان خرمشهر گفت: با همکاری راه آهن جنوب یک رام قطار با ظرفیت ۵۰۰ صندلی زائران اربعین را از مرز شلمچه تا خرمشهر جابجا می کنند.

محمد حیدری در گفتگو با خبرنگار خبرآنلاین در خرمشهر اظهار کرد: خوشبختانه با همکاری و هماهنگی بین بخشی، تمامی امکانات لازم از سراسر استان برای خدمات رسانی به زائران اربعین در مسیر بازگشت در مرز شلمچه مهیا شده است.

وی افزود: با توجه به امکانات مهیا شده عبازگشت زائران به شهرهای خودشان از مرز شلمچه در کمترین زمان ممکن انجام می شود.

وی با اشاره به آماده سازی ۱۰۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس برای جابجایی زائران تصریح کرد: از این تعداد ۵۰ دستگاه اتوبوس درون شهری، ۳۰ دستگاه اتوبوس برون شهری و ۲۰ دستگاه مینی بوس از سراسر استان خوزستان در شلمچه مستقر شدند که به محض ورود زائران به مرز می توانند به مقاصد مد نظرشان در درون و یا بیرون استان بروند.

فرماندار ویژه شهرستان خرمشهر یادآور شد: علاوه بر یک رام قطاری که زائران را از مرز شلمچه تا خرمشهر جابجا می کند، یک رام قطار دیگر نیز زائران را در صورت تمایل به اهواز می برد.

حیدری؛ گفت: ۱۰ دستگاه اتوبوس در شلمچه و ۵ دستگاه اتوبوس آمبولانس نیز در نزدیکی نقطه صفر مرزی مستقر شدند که به زائران خدمات لازم را ارائه می کنند.

به گفته ی وی، زائران در مواکب مستقر شده در شلمچه، با سه وعده ی غذایی پذیرایی می شوند.

وی با تاکید بر بسته بودن مرز شلمچه برای رفتن به عراق، افزود: تمامی امکانات برای بازگشت روان و آسان زائران از عراق به کشورمان در مرز شلمچه آماده شده است.

46

کد خبر 1558976

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =