امکان تست فوری کرونا در شلمچه مهیاست/ مراجعه فوری زائران با علائم تنفسی یا گوارشی به تیمهای غربالگری

رییس دانشگاه علوم پزشکی آبادان گفت: امکان گرفتن تست فوری کرونا در شلمچه فراهم است و در صورتی که زائری جواب تست اش مثبت باشد از ورود آن به داخل کشور جلوگیری می شود و به طور سریع به محل قرنطینه پیش بینی شده هدایت می شود.

شکراله سلمان زاده در گفتگو با خبرنگار خبرآنلاین در آبادان با اشاره به استقرار 20 تیم غربالگری کرونا در شلمچه و انجام تب سنجی لیزری از زائران بازگشته از زیارت کربلا، اظهار کرد: در صورتی که زائری دارای تب بالا باشد به طور سریع به محل پیش بینی شده انتقال و فرآیند درمان وی آغاز می شود.

به گفته ی وی در صورت افزایش شمار زائرانی که مرز شلمچه را برای بازگشت به کشور انتخاب می کنند، افزود: امکان افزایش تیمهای غربالگری کرونا وجود دارد.

وی تصریح کرد: تمامی امکانات پزشکی، درمانی و بهداشتی برای ارائه خدمات به زائران در مرز شلمچه مهیا شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آبادان از زائران خواست تا در صورت داشتن هرگونه مشکل تنفسی یا گوارشی به طور سریع به تیم های غربالگری در شلمچه مراجعه کنند.

سلمان زاده؛ یادآور شد: امکان گرفتن تست فوری کرونا در شلمچه فراهم است و در صورتی که زائری جواب تست اش مثبت باشد از ورود آن به داخل کشور جلوگیری می شود و به طور سریع به محل قرنطینه پیش بینی شده هدایت می شود.

وی همچنین با اشاره به نظارت مستمر و دقیق گروههای بهداشتی بر عرضه موادغذایی و آب شرب سوی مواکب به زائران، به جهت رعایت پروتکل های بهداشتی در شرایط کرونایی؛ از پایگاه سلامت مادر و کودک، اورژانس مامایی، داروخانه، ایستگاه پرستاری و ایستگاههای تب سنجی به عنوان دیگر خدمات قابل عرضه از سوی دانشگاه علوم پزشکی آبادان به زائران اربعین در مرز شلمچه نام برد.

۴۶

کد خبر 1559007

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =