شرمن به روسیه و کشورهای همسایه افغانستان سفر می‌کند

ایرنا نوشت: وندی شرمن قائم مقام وزیر امور خارجه آمریکا در راس هیاتی به مسکو و برخی کشورهای همسایه افغانستان سفر می کند.

در بیانیه وزارت خارجه آمریکا آمده است: وندی شرمن قائم مقام وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه راهی مسکو خواهد شد تا سرپرستی هیات آمریکایی را در گفت‌وگوی دوجانبه روز پنج‌شنبه با همتایان روسی درباره مذاکرات ثبات استراتژیک برعهده داشته باشد.

این بیانیه می‌افزاید: بانی جنکینز معاون وزیر خارجه آمریکا در کنترل تسلیحاتی و امنیت بین‌المللی هم او را همراهی خواهد کرد.

آخرین دور دیدار هیات‌های روسی و آمریکایی در ۲۸ ژوئیه در ژنو بوده است.

وزارت خارجه آمریکا ادامه داد: گفت‌وگوهای ثبات استراتژیک پس از تفاهمنامه جو بایدن و ولادیمیر پوتین رئیسان جمهوری آمریکا و روسیه در دیدار ماه ژوئن ۲۰۲۱ خود در ژنو پیگیری می‌شود که هدف آن بحث در زمینه آینده کنترل تسلیحاتی و اقداماتی برای کاهش خطرات آن است.

در این بیانیه اضافه شده است: شرمن همچنین به اتفاق لیویا لیو وزیر خارجه سوئیس به برن می‌رود تا در افتتاحیه نخستین گفت‌وگوی همکاری استراتژیک آمریکا و سوئیس شرکت کند.
 

سفر به کشورهای همسایه افغانستان

بر اساس این بیانیه، شرمن همچنین به تاشکند پایتخت ازبکستان سفر خواهد کرد تا با مقامات این کشور و جامعه مدنی در چهارم اکتبر دیدار کند.

 گفته شده است جانشین وزیر خارجه آمریکا سپس به دهلی نو پایتخت هند می‌رود و در ششم اکتبر در دیدارهای دو جانبه، رویدادهای جامعه مدنی و نشست ایده‌های هند شرکت خواهد کرد.

همچنین در هفتم اکتبر هم شرمن به بمبئی می‌رود تا با تجار و جامعه مدنی این منطقه تعامل داشته باشد و در نهایت در هفتم و هشتم اکتبر او به اسلام‌آباد خواهد رفت تا با مقامات ارشد این کشور دیدار داشته باشد.

311311

کد خبر 1559037

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =