الزام واکسیناسیون برای کارکنان مراکز بهداشتی در نیویورک

ایسنا نوشت: پیش بینی می شود که با پایان یافتن مهلت واکسیناسیون در برابر بیماری کووید-۱۹، هزاران نفر از کارکنان مراکز بهداشتی نیویورک که برای تزریق واکسن اقدام نکرده اند، شغل خود را از دست بدهند.

کارکنان مراکز بهداشتی نیویورک فرصت داشته اند که تا روز گذشته (دوشنبه) نسبت به تزریق واکسن کروناویروس اقدام کنند که با پایان یافتن این مهلت انتظار می رود هزاران نفر از آنان شغل خود را از دست بدهند.

مقامات این ایالت پیش از این اعلام کرده بودند که کارکنان واکسینه نشده باید اولین دُز واکسن خود را حداقل تا ۲۷ سپتامبر (روز گذشته) دریافت کنند و در غیر این صورت قرارداد کاری آنان لغو می شود.

طبق آمارهای دولتی، حدود ۱۶ درصد از کارکنان بیمارستان ها در این ایالت هنوز در برابر کروناویروس واکسینه نشده اند. در منطقه برانک در ایالت نیویورک تقریبا یک چهارم افراد واکسینه نشده اند و این رقم در منطقه سولیوان حدود ۳۵ درصد است.

حتی با وجود اعلام لغو قرارداد کاری برخی از کارکنان مراکز بهداشتی این ایالت که در برابر کرونا واکسینه نشده اند، گفته اند که این الزام را رعایت نمی کنند.

به گزارش ایسنا به به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس،"جو بایدن" رئیس جمهوری ایالات متحده دستور داده است که کارکنان تمامی مراکز بهداشتی این کشور که از بودجه فدرال برخوردار هستند باید در برابر بیماری کووید-۱۹ واکسینه شوند.

۴۷۲۳۳

کد خبر 1559081

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =