انتقاد یک نماینده مجلس از گرانفروشی بلیط اربعین توسط برخی شرکت‌ها

ایرنا نوشت: سخنگوی کمیسیون عمران مجلس معطلی زوار اربعین در فرودگاه نجف و افزایش قیمت بلیت برخلاف نرخ مصوب را تخلف دانست و گفت: برخی شرکت‌های هواپیمایی بدون در نظر گرفتن ظرفیت‌ها و امکانات اقدام به فروش بلیت کردند.

«عبدالجلال ایری» با اشاره به پیگیری‌های کمیسیون عمران در زمینه بازگشت زائران اربعین حسینی و تخلفات برخی ایرلاین‌ها گفت: رییس کمیسیون عمران اکنون در کربلا حضور دارد و این موضوع را از نزدیک پیگیری می‌کند.ایرلاین‌هایی که بلیت رفت و برگشت تهران- نجف را به فروش رساندند اما نسبت به ارائه خدمات به موقع تعهدی ندارند، باید پاسخگو باشند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس افزود: پیش از ایام اربعین حسینی(ع) با ایرلاین‌ها درباره ارائه خدمات به موقع به زائران کربلا صحبت شده بود. ولی برخی از ایرلاین‌ها با تاخیر ۲۴ ساعته و حتی بیشتر در خطوط پروازی خود سبب سرگردانی زوار در بازگشت به ایران شدند.

وی ادامه داد: تراکم زائران کربلا برای بازگشت به ایران زیاد است اما برخی از ایرلاین‌ها بدون در نظر گرفتن ظرفیت‌ها، فقط اقدام به فروش بلیت کردند و تعهدی برای انجام به موقع پروازها ندارند.

نماینده مردم گلستان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ناهماهنگی‌هایی که برخی از ایرلاین‌های دارند،‌ حتما توسط کمیسیون عمران، سازمان هواپیمایی کشوری و وزارت راه و شهرسازی بررسی خواهد شد. ولی با توجه به حجم بالای زواری که به کربلا مشرف شدند، نمی‌توان قولی درباره بهبود شرایط داد.

انتقاد یک نماینده مجلس از گرانفروشی بلیط اربعین توسط برخی شرکت‌ها

ایری همچنین درباره تخلفات برخی شرکت‌های هواپیمایی در افزایش قیمت بلیت‌های پرواز نجف به تهران ‌گفت: سازمان هواپیمایی کشوری مبلغ ۵۰ میلیون ریال برای پروازهای رفت و برگشت تهران- نجف و مبلغ ۶۰ میلیون ریال برای مسیر رفت و برگشت مشهد -  نجف تعیین کرده بود. اما گزارش‌هایی به دست ما رسیده مبنی بر اینکه برخی از ایرلاین‌ها بر خلاف نرخ مصوب عمل کرده و به دلیل تراکم بالای مسافر مبلغ بلیت را افزایش دادند.

وی با تاکید بر اینکه کمیسیون عمران مجلس این موضوع را تا رسیدن به نتیجه مورد نظر پیگیری خواهد کرد، افزود: اگر ایرلاینی از مسافران بر خلاف نرخ مصوب مبلغی دریافت کنند باید مبلغ اضافه را به مسافر برگرداند و در غیر این صورت طبق قانون با این شرکت‌ها برخورد خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون عمران یادآورشد: حجم بالای مسافر و درخواست آنها برای بازگشت هوایی زیاد است وهمین موضوع سبب شده شرکت‌های هواپیمایی نرخ بلیت برگشت را افزایش دهند.

وی ادامه داد: پیش از این نیز برای مسیر یک طرفه نرخ تعیین شده بود ولی مشاهده می‌شود که برخی ایرلاین‌ها خلاف قیمت‌گذاری تعیین شده عمل کرده وعملا به قیمت‌های بالاتری از زوار دریافت می‌کنند.

نماینده مردم گلستان در مجلس شورای اسلامی اظهار امیدواری کرد موضوع تخلف ایرلاین‌ها با پیگیری مجلس یک بار برای همیشه اصلاح شود.

23219

کد خبر 1559111

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =