مجید انتظامی، برای  شهید حاج قاسم سلیمانی، موسیقی خواهد ساخت

مجید انتظامی، آهنگساز سرشناس کشورمان در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، تاکید کرد ساخت یک اثر درباره فداکاری‌های سپهبدشهید حاج قاسم سلیمانی را در برنامه دارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، شامگاه سه‌شنبه ۶ مهر، هم‌زمان با بزرگداشت هفته دفاع مقدس، با مجید انتظامی، هنرمند پیشکسوت عرصه موسیقی کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

محمدمهدی اسماعیلی در این دیدار گفت: «استاد انتظامی، دارای آثار ارزشمند و ماندگاری در عرصه موسیقی به‌ویژه آثار دفاع مقدس هستند که همواره در ذهن و خاطره ملت ما به عنوان آثاری ماندگار نقش خواهد بست.»

وی افزود: «در دوره جدید فعالیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتظر تولید آثار فاخر و جدیدی از استاد انتظامی هستیم و برای این منظور شرایط و نیازهای تولید این آثار را فراهم خواهیم کرد.»

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: «ما دست‌مان را برای یاری گرفتن به سمت هنرمندان ارجمند کشورمان گشاده‌ایم و استاد انتظامی به عنوان یکی از بزرگانِ جریان موسیقی اصیل کشور، همواره توجهشان به رشد و تعالی هنر در جامعه و انتقال ارزش‌هایی چون حماسه‌آفرینی‌های دفاع مقدس به علاقه‌مندان به ویژه جوانان بوده و آثار قابل توجهی در حوزه جریانات عمومی از جمله دفاع مقدس پدید آورده‌اند که هرگز از ذهن و ضمیر مردم دور نمی‌شود. آثاری که مردم نسبت به آن تعلق خاطر و حس خوبی دارند و این امری مهم و ارزشمند است.»

در این دیدار، مجید انتظامی با قدردانی از حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به برخی از مشکلات و دغدغه‌های حوزه موسیقی کشور اشاره و بخشی از خاطرات خود در باره تولید آثارش را بازگو کرد.

این آهنگساز تاکید کرد: «چنانچه شرایط جسمی‌ام اجازه بدهد و در وضعیت مناسبی قرار بگیرم، اولین اثری که خواهم ساخت درباره ارزش‌های والا و معنوی و تعلقات ملت ما به ویژه فداکاری‌های سپهبدشهید حاج قاسم سلیمانی خواهد بود.»

در دیدار با مجید انتظامی تعدادی از مدیران فرهنگی از جمله، محمود شالویی مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی و سرپرست معاونت امور هنری، سیدمجید پوراحمدی مدیرعامل صندوق اعتباری هنر، محمد الهیاری مدیرکل دفتر موسیقی و حمیدرضا نوربخش رئیس خانه موسیقی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را همراهی کردند.

در پایان این دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یک جلد مثنوی به مجید انتظامی اهدا کرد. محمود شالویی، سرپرست معاونت امور هنری درباره فلسفه اهدای این کتاب گفت: «از آن‌جا که اشعار مولانا به گونه‌ای است که زمینه‌ساز تولید آثاری مانند آثار استاد انتظامی است و از طرفی مولانا مدافع  ارزش‌های متعالی انسانی است، این کتاب را به استاد انتظامی هدیه شده است.»

۵۷۵۷

کد خبر 1559452

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =