ارزوی سرلشکر صفوی برای دولت رییسی/ هیچ قدرتی توان حمله به ایران را ندارد

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: مشاور فرمانده کل قوا گفت: نیروهای مسلح در بهترین وضعیت قرار دارند و هیچ‌یک از قدرت‌های فرامنطقه‌ای قادر توان حمله به ایران را ندارد.

سرلشکرپاسدار سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا امروز در حاشیه نشست تخصصی واکاوی عملیات ثامن‌الائمه، در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار دفاع‌پرس در خصوص سطح توانمندی‌های دفاعی کشورمان، گفت: هم‌اکنون که ۴۰ سال از عملیات شکست حصر آبادان می‌گذرد، انسجام و اتحاد بسیار خوبی تحت نظر فرمانده معظم کل قوا بین ارتش و سپاه وجود دارد.

وی افزود: این وحدت و انسجام که از زمان جنگ تحمیلی شروع شد، اکنون در اوج خود قرار دارد؛ به عبارت دیگر از نظر انسجام نیروهای مسلح در بهترین وضعیت قرار داریم و مردم و نیروهای بسیجی نیز پشتیبان نیروهای مسلح کشورمان هستند.

سرلشکر صفوی افزود: در رابطه با قدرت دفاعی کشورمان می‌توان گفت همان‌گونه که ایران قدرت اول تأثیرگذار در معادلات منطقه غرب آسیاست، قدرت دفاعی ما هم در این منطقه، قدرتی بزرگ و تأثیرگذار در معادلات دفاعی امنیتی محسوب می‌شود به نحوی که هم ملت و هم نیروهای مسلح ما به قدری قدرتمند شده‌اند که هیچ‌یک از قدرت‌های فرامنطقه‌ای همچون آمریکا و دیگران در مقابل این قدرت نمی‌توانند هیچ‌گونه تفکر و اقدامی که منتهی به تهاجم نظامی گسترده به ایران شود، انجام دهند؛ چون وضعیت ایران متفاوت از افغانستان و عراق است.

ارزوی سرلشکر صفوی برای دولت ربیسی/ هیچ قدرتی توان حمله به ایران را ندارد

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا تاکید کرد: امنیت و قدرت دفاعی ما به واسطه قدرتی که کشورمان به آن دست یافته به نحوی است که تهدید و تهاجم نظامی علیه ما کمتر متصور می‌شود؛ اگرچه نیروهای مسلح کشورمان باید همواره آمادگی خود را حفظ کنند و دشمنان فرامنطقه‌ای را ضعیف و خفیف نپندارند تا دچار غافلگیری نشویم.

وی ادامه داد: امروز در نیروی دریایی به چنان قدرتی دست یافته‌ایم که ناوگان دریایی راهبردی ما می‌تواند با عبور از اقیانوس اطلس خود را به بندر سن‌پترزبورگ روسیه برساند و این در حالی بود که آمریکا به کشورهای ساحل غربی آفریقا اعلام کرده بود از دادن هرگونه خدمات بندری و حتی پزشکی به ناوگان جمهوری اسلامی ایران خودداری کنند؛ این مانور موفقیت‌آمیز برای آمریکایی‌ها غیرقابل تصور بود.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا اضافه کرد: امیدواریم این امنیت پایداری که به‌وجود آمده است، بستری برای رشد، توسعه و آمایش سرزمین اسلامی ایران و نیز حل مشکلات داخلی کشور و رسیدن به وضعیت بهتر و مطلوب باشد.

سردار صفوی در پایان ابراز امیدواری کرد که دولت جدید طی چند سال آینده بسیاری از مشکلات جامعه را رفع کند تا رونقی در وضعیت زندگی مردم و گشایشی در دیپلماسی خارجی و اقتصادی کشور ایجاد شود و آنچه در چشم‌انداز ۱۴۰۴ در مجمع تشخیص مصلحت نظام تبیین شده بود تا ایران به قدرت اول منطقه غرب آسیا از نظر اقتصادی، علمی و دفاعی امنیتی دست یابد، محقق شود.

۲۳۲۱۹

کد خبر 1559460

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =