۰ نفر
۷ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۲
حسن فدایی درگذشت

ایسنا نوشت: حسن فدایی، شاعر، که از او دفتر شعری با نام «ارغوان» با مقدمه مهدی اخوان‌ثالث منتشر شده است، در ۷۶ سالگی درگذشت.

فرهاد عابدینی، شاعر، با تایید این خبر گفت: «ایشان متاسفانه روز دوشنبه (پنجم مهر) از دنیا رفته است. دیروز دخترش با من تماس گرفت و  متوجه این اتفاق شدم. امروز (هفتم مهر) هم در نشست انجمن شعر معاصر از او یاد کردیم. 

همچنین کامیار عابدی، منتقد ادبی درباره این شاعر گفت: «از حسن فدایی یک دفتر شعر به نام «ارغوان» در سال ۱۳۶۲ منتشر شده که در سال ۱۳۸۳  تجدید چاپ شده است. بیشتر شعرهایش نیمایی بود و تعدادی هم غزل داشت. این دفتر او با مقدمه مهدی اخوان ثالث منتشر شده بود و همچنین مقدمه‌ دیگری از نقاش معروف، زنده‌یاد، نامی پتگر داشت. در پشت جلد این کتاب، منوچهر آتشی، رضا براهنی، محمدعلی سپانلو و عمران صلاحی، هرکدام سطرهایی در تحلیل و بررسی شعر حسن فدایی نوشته‌اند.»

او افزود: «حسن فدایی متولد سال ۱۳۲۴ در شهر نطنز و مهندس برق بود. قرار بود در سال‌های اخیر دفتری از او به نام «بیابان و من» منتشر شود که ظاهراً منتشر نشده است. گویا از شاعرانی بوده که خیلی وسواس شعری داشته است. بیشتر شعرهایش در چهارچوب وزن‌های نیمایی بود و مانند نیما یوشیج و مهدی اخوان ثالث و سهراب سپهری شعر می‌گفت.»

۵۷۵۷

کد خبر 1559539

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =