۰ نفر
۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۶
تولید اوپک پلاس چقدر افزایش یافت؟

تسنیم به نقل از اویل پرایس نوشت: ۱۳ عضو اوپک به‌طور متوسط ۲۷.۳۱ میلیون بشکه در روز نفت در سپتامبر تولید کرده‌اند که افزایش ۴۲۰ هزار بشکه‌ای را نسبت‌به ماه اوت نشان می‌دهد.

ادامه افزایش تولید اوپک و حل شدن مشکل عرضه نفت در نیجریه باعث شده تولید نفت این گروه 420 هزار بشکه در روز در ماه سپتامبر افزایش‌یافته و به بالاترین رقم از آوریل سال گذشته میلادی برسد.

اطلاعات شرکت‌های نفت و مشاوران نفتی و همچنین ردیابی نفت‌کش‌ها نشان می‌دهد 13 عضو اوپک در این ماه به‌طور متوسط 27.31 میلیون بشکه در روز نفت تولید کرده‌اند یعنی یک افزایش 420 هزار بشکه‌ای نسبت‌به ماه اوت.

تولید اوپک در ماه سپتامبر بالاترین رقم از آوریل 2020 را نشان می‌دهد. در آن زمان اوپک و روسیه هنوز در مورد مدیریت عرضه نفت به توافق نرسیده بودند و به مدت یک ماه قبل‌از عقد توافق اوپک پلاس، به مقدار دلخواه خود نفت تولید می‌کردند.

افزایش 420 هزار بشکه‌ای تولید روزانه نفت اوپک

افزایش تولید اوپک در ماه سپتامبر بیشتر نتیجه تصمیم این ائتلاف در هجدهم ژوییه برای افزایش 400 هزار بشکه‌ای تولید از ماه اوت بوده‌است. این قرارداد تا پایان دسامبر 2022 ادامه دارد.

بیشترین افزایش تولید در میان اعضای اوپک در ماه سپتامبر متعلق به نیجریه بوده‌که تولید خود را 170 هزار بشکه در روز بالا برده‌است. عرضه نفت نیجریه در ماه اوت سقوط کرده بود.

دومین افزایش بزرگ تولید در میان اعضای اوپک متعلق به عربستان است. عراق، امارات، کویت و الجزایر هم تولید خود را افزایش داده‌اند.

ایران، ونزوئلا و لیبی، سه عضو اوپک که از قرارداد کاهش تولید معاف شده‌اند هم یک افزایش تولید نسبی در ماه سپتامبر داشته‌اند.

223227

کد خبر 1559864

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =