جبهه‌النصره موشک‌های سمی را به ادلب منتقل کرد

ایسنا نوشت:منابع سوری از انتقال موشک‌های حامل مواد سمی و شیمیایی تروریست‌های جبهه‌ النصره به سه منطقه در حومه ادلب خبر دادند.

منابع خاص در حومه ادلب به خبرگزاری اسپوتنیک گفتند که تروریست‌های «جبهه النصره»، محموله موشک‌هایی دارای کلاهک‌های سمی را به سمت مناطق «جبل الزاویه» و «جسر الشغور» در جنوب و جنوب غربی ادلب و منطقه «سهل الغاب» در حومه حماه منتقل کردند.

منابع خاص تأکید کردند که تعدادی از کارشناسان خارجی از اتباع فرانسه، بلژیک و مراکش با انجام تغییرات دقیق روی موشک‌ها در یکی از مراکز جبهه النصره در حومه ادلب، این موشک‌ها را به کلاهک‌های حامل گازهای سمی «کلور» و «سارین» مجهز کردند.

به گفته منابع مذکور، عملیات مربوط به مجهز کردن موشک‌ها به گازهای سمی حدود دو هفته به طول انجامید تا اینکه روز پنج‌شنبه گذشته هشت فروند از این موشک‌ها از طریق دو خودروی امدادرسانی متعلق به گروهک «کلاه سفیدها» (یکی از شاخه‌های غیرنظامی جبهه النصره) به حومه ادلب انتقال یافته است.

منابع ویژه خاطرنشان کردند که موشک‌ها ابتدا به سمت منطقه جسرالشعور مشخصا شهرک بداما حرکت کردند تا در آنجا به یکی از رهبران گروهی موسوم به «حزب اسلامی ترکستان» که مسؤولیت انتقال دو موشک به روستای سهل الغاب را بر عهده دارد، تحویل داده شود. با یک خودروی امدادرسانی دیگر هم چهار موشک به سمت شهرک «احسم» در جبل الزاویه منتقل شد تا در آنجا به یکی از گروه‌های وابسته به جبهه النصره تحویل داده شود.

ایالات متحده آمریکا در ۱۸ فرودرین ماه ۱۳۹۶ موشک کروز تام‌هاوک به سمت پایگاه هوایی الشعیرات سوریه شلیک کرد و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا گفت که این حمله واکنشی به گزارش‌ها درباره استفاده از تسلیحات شیمیایی سوریه در ادلب بوده است.

311311

کد خبر 1560366

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =