تاکید استاندار یزد بر شتاب‌بخشی به فرآیند واکسیناسیون

استاندار یزد با تاکید بر لزوم شتاب بخشی به فرآیند واکسیناسیون در استان گفت: لازم است تا جهت تحصیل حضوری دانشجویان تدابیر ویژه‌ای اتخاذ شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد، مهران فاطمی در نشست ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا استان که بلافاصله پس از ستاد ملی  با حضور برخی اعضا برگزار شد، با تاکید بر شتاب بخشی در فرآیند واکسیناسیون در حوزه آموزش و پرورش استان، گفت: این فرآیند باید تا ۱۵ آبان ماه تکمیل شده و استان یزد سریع تر از سایر استان ها در این حوزه به سامان برسد.

وی با اشاره به لزوم شناسایی مدارس با قابلیت تبدیل به مراکز واکسیناسیون دانش آموزان، اظهارداشت: ضمن برگزاری جلسه ای فی ما بین آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی استان جهت ظرفیت سنجی مدارس برای تبدیل به مرکز واکسیناسیون، باید ادارات آموزش و پرورش و مراکز بهداشتی شهرستان ها نسبت به اهمیت این امر توجیه شده و بر ارائه آمار روزانه شهرستان ها تاکید شود.

استاندار یزد به عقب ماندگی از اهداف آموزشی و تربیتی نظام آموزش و پرورش برای دانش آموزان، در سایه شیوع کرونا اشاره و تصریح کرد: در این راستا لازم است تمهیدات لازم جهت جبران بخشی از این عقب ماندگی ها اندیشیده شود.

فاطمی در بخش دیگری از سخنانش به مصوبه بازگشایی حضوری دانشگاه ها از ۱۵ آبان ماه اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه بازگشایی دانشگاه ها و تحصیل حضوری دانشجویان مقاطع مختلف اقتضائات خاص خود نظیر بازگشایی خوابگاه ها را دارد باید جلسه ای ویژه این موضوع با روسای دانشگاه های استان برگزار، تدابیر لازم اتخاذ و به صورت جدی پیگیری شود.

وی در پایان خواستار تشکیل کمیته اطلاع رسانی کرونا با حضور سازمان ها و دستگاه های موثر و فعال در امر اطلاع رسانی و اقناع سازی مردم در خصوص ایجاد مصونیت در جامعه در پرتو تزریق واکسن و رعایت پروتکل ها تاکید کرد.

کد خبر 1560415

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =