۰ نفر
۱۸ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۰:۵۲

مهر نوشت:

یک پایگاه اینترنتی تحلیلی در گزارشی با اشاره به صرف هزینه سه میلیارد دلاری وزارت امور خارجه آمریکا برای استخدام پنج هزار و 100 پیمانکار امنیتی خصوصی در جنگ عراق از تشکیل "ارتش سری" در این کشور پرده برداشت.

به گزارش آنتی وار،"پاتریک کندی" معاون وزیر امور خارجه آمریکا در کمیسیون قراردادهای زمان جنگ گفت وزارت امور خارجه درصدد صرف هزینه سه میلیارد دلاری برای استخدام پنج هزار و 100 پیمانکار امنیتی خصوصی در جنگ عراق است.

به نوشته آنتی وار، وزارت امور خارجه آمریکا بارها درباره استخدام پیمانکاران امنیتی در عراق پس از عقب نشینی نظامیان در ماه دسامبر گفتگو کرده است و مزدوران جدید آمریکایی که نیروهای "ارتش سری" وزارت امور خارجه ایالات متحده در عراق هستند، سالیان سال در این کشور باقی می مانند.

این پایگاه اینترنتی تحلیلی در ادامه نوشت : وزارت امور خارجه آمریکا درصدد جمع آوری تسلیحات و تجهیزات ارزان قیمت سربازان در خارج از خاک آمریکا برای مجهز کردن نیروهای امنیتی جدید در عراق است.

همچنین هزینه سه میلیارد دلاری آمریکا برای استخدام پنج هزار و 100 پیمانکار امنیتی در عراق بسیار بحث برانگیز خواهد بود و سئوالات بسیاری را در میان مشاوران "باراک اوباما" ایجاد می کند، چنانچه مقامات وزارت امور خارجه ایالات متحده پیش از این تاکید کرده بودند پیمانکاران احتمالا به مدت پنج سال پس از سال 2012 در عراق باقی می مانند.

از سوی دیگر، منافع آمریکا از باقی ماندن درعراق، بهره بردن از بازار سلاح این کشور است. نیروی نظامی عراق نیرویی  نوپاست که احتیاج به جنگ افزار و سایر تجهیزات نظامی و لجستیکی دارد؛ از همین رو آمریکا می تواند با قبضه کردن این بازار سود چشمگیری را ازآن خود کند.26149

کد خبر 156044

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =