ماجرای تردد آیت‌الله شبستری با خودروی مگان چه ‌بود؟

تسنیم نوشت: دفتر نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری پیرامون ماجرای تردد آیت‌الله شبستری با خودروی مگان واکنش نشان داد.

چندی پیش آیت‌الله محسن مجتهد شبستری نماینده آذربایجان‌شرقی در مجلس خبرگان و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مصاحبه‌ای بر ضرورت حمایت از تولید داخلی تاکید کرد و خواستار کیفیت بخشی به خودروهای داخلی برای استقبال از ممنوعیت واردات خودروهای خارجی شد.

وی استفاده از خودروی لوکس خارجی را زننده خواند و گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر تولید و مصرف کالاهای داخلی نباید کشور رابازار مصرف کالاهای خارجی قرار داد.

آیت‌الله شبستری در این باره توضیح داد که "موضع ما نسبت به واردات خودرو از این جهت که با سیاست‌های کلی نظام و اقتصاد مقاومتی مغاریت دارد و باید به طور جدی از تولید خودروی داخلی به شرط ارتقای کیفیت و نظارت بر قیمت حمایت کرد و از واردات خودروهای خارجی که ابزار تجمل‌گرایی است، اجتناب کرد".

وی افزود: "اما اگر دولت محترم، مجلس شورای اسلامی و کارشناسان به این نتیجه برسند که برای شکستن انحصار داخلی و مصالح کشور چاره‌ای جز واردات نیست، من نیز از باب ضرورت موافق خواهم بود".

 این مصاحبه با واکنش‌های متعددی همراه بود که بعد از این صحبت‌ها رسانه‌ها تصاویری از تردد آیت‌الله شبستری با خودروهای خارجی از جمله مگان در زمان حضور وی در تبریز منتشر کردند که دفتر نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری به این امر واکنش نشان داد.

دفتر این عضو مجلس خبرگان در واکنش به این خبر، نوشت: خودرویی که مدت کوتاهی مورد استفاده ایشان بوده، "مگان" مورد اشاره مونتاژ سال ۹۲ در شرکت پارس‌خودرو و تولید داخلی محسوب می‌شود.

در ادامه آمده است: این خودرو شخصی نبوده و متعلق به بنیاد مصلی تبریز است که فرد خیّری خریداری و اهدا کرده بود و هم‌اینک نیز در اختیار بنیاد مصلی قرار گرفته است.

حجت‌الاسلام حسین تقی‌زاده، مسئول سابق شورای سیاستگذاری ائمه جمعه آذربایجان شرقی در گفتگو با خبرنگار تسنیم در تبریز، با اشاره به موضوع مطرح شده درزمینه خودروی مورد استفاده دفتر نماینده سابق، ولی فقیه در استان، اظهار داشت: اینکه فردی مطرح کرده که شهردار وقت خودروی مگان را به شخص آیت‌الله شبستری اهدا کرده، صحت ندارد.

وی خاطر نشان کرد: خودروی مگان مورد استفاده، اهدایی یک خیر به بنیاد مصلی تبریز است و سند آن نیز به نام بنیاد است که هم اکنون هم در این مجموعه مورد استفاده است.

مسئول اسبق شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه آیت‌الله شبستری ساده زیستی را اولویت خود می‌دانند و تاکنون با خودروهای داخلی و مورد تایید بخش حفاظت شخصیت‌ها تردد داشته‌اند ادامه داد: ایشان تاکنون مالکیت خودروی داخلی و خارجی هم نداشته و ندارند.

حجت‌الاسلام تقی‌زاده خاطرنشان کرد: نظر آیت‌الله شبستری پیاده شدن منویات رهبری مبنی بر حمایت از تولیدات داخلی و معرفی کالای ایرانی است، البته حمایت از تولید خودروهای امن و با کیفیت بیش از پیش مورد تاکید قرار گرفته است.

 شورای نگهبان و هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز بر مصوبه مجلس در رابطه با واردات خودروهای خارجی ایراداتی وارد کرد و وزیر صمت نیز آن را سبب افزایش نرخ ارز و تورم دانسته که به ضرر همه جامعه است.

2323

کد خبر 1560730

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =