تعطیلات نیمه خرداد، تلفات زیادی از لحاظ غرق شدن مردم در سواحل کشور و تصادفات جاده ای داشته است که جزئیات آن اعلام رسما شده.

امیدسلیمی بنی: تعطیلات نیمه خرداد، تلفات زیادی از هموطنان گرفته است. به جز تلفات جانی سرنشینان خودروها در جاده های کشور، در 3 روز تعطیلی نیمه خرداد، 47 نفر از سواحل کشور غرق شده اند.

این برای اولین بار است که سازمان پزشکی قانونی، این آمار را اعلام می کند. به گزارش اداره کل روابط عمومی پزشکی قانونی، دکتر شجاعی رئیس این سازمان در حاشیه بازدید از اداره کل پزشکی قانونی استان اردبیل گفت: "در بازده زمانی 12 تا 15 خردادماه امسال، 47 نفر بر اثر غرق شدگی جان خود را از دست دادند که از این تعداد 42 نفر مرد و پنج نفر زن بوده اند."

طبق اعلام وی، استان های مجاور دریا دارای بالاترین آمار غرق شدگی هستند و در این میان، استان مازندران با 21 مورد غرق شدگی، بالاترین آمار را در بین استان های کشور دارد. استان گیلان با شش مورد غرق شدگی بعد از استان مازندران قرار دارد.

و بیست نفر دیگر هم در سواحل و حتی سد های آبی کشور در دیگر استان ها غرق شده اند.

به گفته شجاعی 19 مورد از غرق شدگی های استان مازندران به دلیل شنا کردن افراد متوقی در خارج از طرح سالم سازی دریا بوده است.

پیش از این، برخی نهادها از جمله نیروی انتظامی اعلام کرده بودند در برخی از سواحل دریا، مانند سالهای طرح سالم سازی را برای سامان بخشی به شنای مردم در روزهای تعطیلات اجرا خواهند کرد. با این وجود، فوت بر اثر غرق شدگی در روزهای تعطیل، سالانه افزایش می یابد.

از جمله، بیشترین آمار غرق شدگی در سالهای پیش، مربوط به سال 89 بوده و پیش بینی می شود امسال، این میزان افزایش یابد. سازمان پزشکی قانونی سه ماهه تابستان سال گذشته را بیشترین ماه های رخداد غرق شدگی اعلام کرده بود. به گفته رئیس این سازمان، در تیرماه  سال گذشته، 218 مورد، مردادماه 192 و شهریور ماه 164 مورد غرق شدگی در شهرهای مختلف کشور اتفاق افتاد.

دکتر شجاعی به افرادی که قصد شنا در دریا را دارند توصیه کرد حتما از طرح های سالم سازی دریا که غریق نجات در آنها حضور دارند استفاده کنند.

45/233

کد خبر 156090

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =