تولید آثار سینمایی کودک و نوجوان از افتخارات ایران در عرصه هنر است

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند؛ تولید آثار سینمایی در حوزه کودک و نوجوان را یکی از افتخارات بزرگ جمهوری اسلامی ایران درعرصه هنر دانست.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از آبادان؛ قدرت اله طمیمیان در آئین رونمایی از پوستر سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان که در محل سرسرای اجتماعات سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد، با قدردانی از تلاش های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه و انجمن سینمای جوان آبادان در برگزاری این جشنواره مهم، اظهار کرد: با تلاشهای انجام شده، شرایط اکران فیلم های این جشنواره در سینما مهر آبادان فراهم شد.

وی با بیان اینکه آئین افتتاحیه این جشنواره در روز جمعه ۱۶ مهرماه در محل سینما مهر آبادان برگزار می شود، افزود: طبق برنامه ریزی انجام شده ۱۰ فیلم به مدت ۵ روز در ۲ سانس مختلف راس ساعات ۱۸ و ۲۰ برای کودکان و نوجوانان علاقمندان به نمایش در می آید.

وی با اشاره به موضوعیت ۱۶ اثر رسیده به جشنواره در بحث کرونا، تصریح کرد: تولید آثار سینمایی در حوزه کودک و نوجوان یکی از افتخارات بزرگ جمهوری اسلامی ایران درعرصه هنر است که طی سالیان گذشته و پیش از درگیری جهان با ویروس کرونا، آثار نفیسی با محتوای دفاع مقدس و دیگر حوزه های ارزشی ساخته شد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند؛ یادآور شد: بخشی از فیلم های رسیده به دبیرخانه سی و چهارمین دوره جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان، با تاثیرپذیری از کرونا بر زندگی، جامعه و ایثارگری هایی که در این دوران شکل گرفت تهیه و ارسال شده است.

طمیمیان؛ گفت: امید می رود برگزاری چنین جشنواره هایی بتواند اثرات مطلوبی را در حوزه ی سینمای کودک و نوجوان برجای گذارد.

وی افزود: از جمله شرایط برگزاری جشنواره داوری ۳۰ کودک بود که خوشبختانه ۶۲ کودک و نوجوان در منطقه آزاد اروند برای این کار ثبت نام و پذیرفته شدند این امر سبب شد تا تنها منطقه آزادی در سطح کشور باشیم که شرایط اکران فیلمهای سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان را به دست آورد.

به گفته ی وی؛ امسال بیش از۵۵۰ اثر در بخش ملی و بین المللی به دبیرخانه ی سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان سی و چهارم رسید که ۴۳۸ اثر آن در بخش ملی است. از تعداد کل آثار رسیده به دبیرخانه ی جشنواره تنها ۳۲ اثر سینمایی با مقررات جشنواره مطابق بود که مورد بررسی قرار گرفت.

48

کد خبر 1560925

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =