۰ نفر
۱۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۵
طلا ارزان شد

تسنیم به نقل از رویترز نوشت: قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۶۱ درصد کاهش به ۱۷۵۸ دلار و ۸۱ سنت رسید.

در حالی که دلار تقویت شده است قیمت طلا روز سه شنبه شاهد کاهش بود، اما تداوم نگرانی ها در مورد رشد نرخ تورم سبب شد تا قیمت فلز زرد چندان از بالاترین رقم بیش از یک هفته اخیر که دیروز به ثبت رسیده بود فاصله نگیرد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.61 درصد کاهش به 1758 دلار و 81 سنت رسید. دیروز قیمت فلز زرد به بالاترین رقم از 23 سپتامبر یعنی 1770 دلار و 41 سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه دسامبر هم با 0.49 درصد کاهش به 1759 دلار رسید.

شاخص ارزش دلار امروز شاهد اندکی افزایش بود و موجب گرانتر شدن طلا برای خریدارانی شد که از ارزهای غیردلاری استفادهی کنند.

قیمت جهانی طلا امروز 1400/07/13

کاترین تای مذاکره کننده ارشد تجاری آمریکا دیروز قول داد که برخی از کالاهای وارداتی را از تعرفه های وضع شده در دوره ترامپ مستثنی سازد. وی در عین حال تلاش کرد پکن را برای انجام گفت وگوهای «صریح» در خصوص کوتاهی در تحقق وعده هایش در چهارچوب توافق تجاری و آنچه سیاست های صنعتی مضر چین خواند، تحت فشار قرار دهد.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا گفته اگر جمهوری خواهان و دموکرات های کنگره طی دو هفته آینده سقف بدهی های دولت فدرال را بالا نبرند، دولت آمریکا ممکن است سقف بدهی 28.4 تریلیون دلاری را نقض نماید.

ثبت سفارشات جدید کالاهای آمریکایی در ماه اوت شتاب بیشتری گرفته و این نشان دهنده تداوم رشد بخش تولید با وجود کند شدن رشد اقتصادی آمریکا در سه ماهه سوم سال است.

در همین حال واردات طلای هند در ماه سپتامبر شاهد رشد 658 درصدی نسبت به سال گذشته بود. افت قیمت طلا در بازار داخلی سبب شده تا جواهر سازان هندی خریدهای خود را افزایش دهند.

223227

کد خبر 1561054

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =