۰ نفر
۱۹ خرداد ۱۳۹۰ - ۰۵:۴۸

مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه باراک اوباما را به واسطه حمله به لیبی بدون اخذ مجوز از نمایندگان مورد شدید ترین انتقادها و توبیخ ها قرار داد.

ریچارد لوگر سناتور جمهوری خواه ایالت ایندیانا در یادداشتی برای واشنگتن پست نوشت: مهم است که دولت باراک اوباما متوجه اهمیت این رای گیری مخالفان علیه خود در کنگره باشد و طرح خویش برای تصویب قطعنامه ای غیر الزام آور را در مجلس سنا رها کرده و به فکر کسب مجوز برای افزایش حملات نظامی باشد.

وی با بیان اینکه کاخ سفید در پاسخ به این عملکرد نمایندگان کنگره تاکید کرد که این رای گیری غیرضروری و بی فایده است اما آنچه که مشخص است این است که کاخ سفید نشین ها فقط و فقط خود را برای مقصر دانستن دارند،تصریح کرد این دولت با جریان مخالف در کنگره مواجه شده است چرا که از دو ماه پیش تاکنون قانون را زیر پا گذاشته و برای حمله به لیبی از کنگره مجوز دریافت نکرده است.

لوگر اظهار داشت بر اساس قانون اساسی ایالات متحده ،رئیس جمهور باید برای آغاز هر نبردی در خارج از مرزهای این کشور برگ عبور کنگره را در اختیار داشته باشد. باراک اوباما در زمان حمله به لیبی از اخذ این مجوز سرباز زد و حتی پس از آغاز این جنگ هم باز برای طلب بخشش و دریافت مجوز به کنگره مراجعه نکرد . در همان زمان آقای رئیس جمهور وعده داد که طبق قطعنامه زمان جنگ عمل خواهد کرد.26151

متن کامل این یادداشت را اینجا بخوانید.

 

 

 

 

کد خبر 156134

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =