دانشجویانی که بسته اینترنت آنها فعال نشده چه‌ کنند؟

مهر نوشت: معاون آموزشی وزارت علوم اعلام کرد: دانشجویانی که اسامی آنها برای دریافت بسته اینترنت رایگان ثبت نشده، به دانشگاه خود مراجعه کنند تا دانشگاه اسامی آنها را برای وزارت علوم ارسال کند.

علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم درباره دانشجویان جدید الورود و برخی از دانشجویان که به دلایل مختلف کد ملی آنها در لیست وزارت علوم ثبت نشده و نمی‌توانند بسته اینترنت رایگان دریافت کنند برای رفع مشکل باید به کجا مراجعه کنند گفت: این دانشجویان باید با دانشگاه محل تحصیل خود مراجعه کرده و دانشگاه اسامی این دانشجویان و موارد خاص را به وزارت علوم ارسال کند.

ستار هاشمی معاون نوآوری و فناوری وزیر ارتباطات نیز توضیح داد: در این فرآیند ممکن است برخی دانشجویان که به تازگی در دانشگاه پذیرفته شده‌اند و یا طلاب خارجی، نامشان در لیست دریافت هدیه اینترنت نباشد، از این رو گزینه درج اعتراض را فعال کرده‌ایم تا در صورت دریافت اعتراض به نبود اسامی متقاضیان، مشخصات جمع آوری شده و به مراجع ذیربط ارسال شود. در صورت تأیید این مراجع، این بسته در حساب کاربری متقاضیان فعال می‌شود.

بنابر اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، قرار است که بسته رایگان ۶ ماهه ۶۰ گیگابایتی در اختیار اساتید حوزه و دانشگاه، بسته اینترنت با حجم ۴۰ گیگابایت در اختیار معلمان و بسته ۳۰ گیگابایتی در اختیار دانشجویان و طلاب قرار گیرد.

ثبت نام برای دریافت این بسته‌ها از ۷ مهرماه ۱۴۰۰ آغاز شده و در این فرآیند، امکان فعال سازی بسته هدیه روی تلفن همراه مشمولان یا روی خطوط ثابت اینترنت (ADSL) فراهم شده است. مهلت ثبت‌نام نیز حداکثر ۷ روز به ازای هر کد ملی در نظر گرفته شده و این مهلت امروز ۱۴ مهرماه به پایان می‌رسد.

در این زمینه با توجه به تجربه سال گذشته در عدم موفقیت دریافت بسته اینترنت، در صورتی که به‌دلیل عدم وجود اطلاعات پایه‌ای، ثبت نام با موفقیت انجام نشود، در آخرین مرحله ثبت نام، امکان ثبت اعتراض در سامانه پیش بینی شده است و اعتراضات به صورت دوره‌ای در اختیار مراجع ذی‌ربط (وزارت عتف، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد اسلامی و مراکز حوزوی) قرار می‌گیرد.

۴۷۲۳۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1561381

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =