نظر یک نماینده درباره حضور مجدد ال جی و سامسونگ در ایران

تسنیم نوشت: عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: شرکت های ال جی و سامسونگ با توجه به سابقه بدشان شایستگی حضور مجدد در بازار ایران ندارند و بدهی هایی که این شرکت ها بابت عدم پرداخت حقوق قانونی داشته اند، همچنان باقی است.

علی اکبر کریمی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره دستور مقام معظم رهبری مبنی بر عدم واردات لوازم خانگی خارجی به کشور، گفت: تلاش صنعتگران کشور در حوزه لوازم خانگی باعث موفقیت های مناسبی در این زمینه شده است.

وی افزود: با توجه به تنگناهای ارزی باز کردن دروازه های کشور به روی واردات بی رویه لوازم خانگی، اقدامی منطقی نیست و از طرف دیگر واردات لوازم خانگی از کشوری که بد عهدی و خیانت خود را به ملت ایران اثبات کرده یعنی کره جنوبی، کاری بر خلاف عزت ملی است.

کریمی: سامسونگ و ال جی همچنان به ایران بدهکار هستند

عضو کمیسیون صنایع مجلس تصریح کرد: شرکت های ال جی و سامسونگ با توجه به سابقه بدشان لیاقت حضور مجدد در بازار ایران را ندارند و بدهی هایی که این شرکت ها بابت عدم پرداخت حقوق قانونی داشته اند همچنان باقی است. لذا تاکید رهبر معظم انقلاب بر منع واردات لوازم خانگی اتفاقی خوب تلقی شده و نشان دهنده اقتدار جمهوری اسلامی در تعاملات خارجی است و پیامی به کشورهایی که در شرایط حساس به ملت ایران پشت کنند، دارد تا بدانند جایگاهی در میان ملت ایران ندارند و قطعا مردم آنان را طرد خواهند کرد.

کریمی اظهار کرد: برای حمایت از کالای داخلی باید این فرصت را به تولیدکنندگان بدهیم تا تلاش کنند تا در حوزه لوازم خانگی علاوه بر تامین نیاز داخل، صادرات نیز انجام دهند. در حال حاضر در محصولاتی مانند تلویزیون، یخچال، ماشین لباسشویی، اجاق گاز و ... پیشرفت خوبی داشتیم و به کیفیت نسبتا خوبی رسیده ایم که نشان از قابلیت خوب کشور در این حوزه دارد.

2323

کد خبر 1561787

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =