فرکانس‌های غیر فنی!

رامین رضاییان که در سال‌های گذشته جزو بازیکنان ثابت تیم‌ملی بود از سوی اسکوچیچ به تیم دعوت نمی‌شود.

مریم روحی: تیم ملی فوتبال ایران در سومین بازی خود در انتخابی جام جهانی 2022 به مصاف امارات رفت و با تک گل مهدی طارمی سه امتیاز ارزشمند را به دست آورد و با 9 امتیاز در صدرجدول گروه A ماند.در نیمه دوم این مسابقه اتفاق عجیبی رخ داد جایی که در صحنه تک به تک بازیکن امارات شجاع خلیل زاده خطا کرد و با تایید VAR این بازیکن از سوی داور استرالیایی از زمین مسابقه اخراج شد. اما این پایان ماجرا نبود چرا که داوران با آفساید اعلام کردن این صحنه همه چیز را به نفع ایران برگرداندند و شجاع هم به زمین برگشت! با این اتفاق همه چیز برای ایران از اول شروع شد و بازهم روی حرکت ترکیبی زوج موفق این روزهای تیم ملی؛ سردار- مهدی تیم ملی به گل رسید. در ادامه آزمون هم یک پنالتی خراب کرد تا بازی با همان نتیجه یک برصفر به سود ایران به پایان برسد.با این تک گل بازی نه چندان دلچسب تیم ملی مقابل امارات تاحدود زیادی فراموش شد اما برکسی پوشیده نیست که این تیم ملی تا رسیدن به هماهنگی و ثبات راه طولانی دارد. با وجود نفرات خوب و قابل اتکا، تیم ملی نه هماهنگ بازی می کند، نه موقعیت گل ایجاد می کند و نه حتی در خط دفاع قابل اطمینان است اما خوب می برد!

صادق محرمی؛ خوب اما نه کامل!

یکی از بازیکنانی که برای حضورش در تیم ملی و پست دفاع راست تردید وجود دارد صادق محرمی است؛ او در بازی ایران با امارات نسبت به دیدارهای گذشته بهتر کار کرد اما هنوز مهره تاثیرگذاری در ترکیب تیم ملی نیست و تجربه لازم را هم ندارد. در این پست صالح حردانی هم به تیم ملی دعوت می شود اما به هرشکل با توجه به لژیونر بودن محرمی و تجربه بازی های ملی بیشتر او انتخاب بهترین نسبت به حردانی است. با این حال فوتبال ایران در دفاع راست یک مهر فنی تر و با تجربه تر به نام رامین رضاییان دارد، بازیکنی که در جام جهانی و جام ملت های آسیا نیز به میدان رفته و از جمله بازیکنان فیکس تیم ملی در زمان کی روش بود.

فرکانس‌های غیر فنی!

رضاییان به تیم ملی دعوت نمی شود و با وجود اینکه بعضی این مسئله را کاملا فنی می دانند اما بعید به نظر می رسد این عامل اصلی غیبتش در لیست اسکوچیچ باشد.به عقیده خیلی ها مورد انضباطی که درخصوص رامین رضاییان خارج از فضای فوتبال رخ داد را می توان عامل اصلی دعوت نشدنش به تیم ملی دانست اما سوالی که پیش می آید این است که آیا جلسه بررسی دراین باره برگزار شده است؟ اگر قرار بر این است که رضاییان با محرومیت رو به رو شود این موضوع باید بررسی و میزان آن به بازیکن اعلام شود. هنوز معلوم نیست که میزان محرومیت این بازیکن السیلیه قطر چه میزان است؛ آن هم در شرایطی که اصلا علت غیبتش در تیم ملی اعلام هم نمی شود.

پیش از این به صورت غیررسمی اعلام شده بود که مشاوره برانکو به اسکوچیچ برای بازی دادن به صادق محرمی عامل این اتفاق بوده که یک شایعه عجیب بود.یک بار هم خبر رسید که سرمربی تیم ملی اصلا اعتقادی به رضاییان ندارد اما به نظر می رسد امروز تیم ملی به بازیکنی نظیر رضاییان نیاز دارد. بازیکنی که بی عیب نیست اشتباه هم می کند اما با دوندگی بالا، قدرت بدنی مناسب، انگیزه و روحیه جنگندگی تاثیرگذار ظاهر می شود.

رضاییان: من هیچ وقت ناامید نمی شوم

رامین رضاییان درباره غیبتش در لیست اسکوچیچ گفت: من خیلی کامنت و مسیج گرفتم و خواستم بگویم که این نبودن من فنی است. من ۲۹ ساله هستم و وارد سی سالگی شده ام و در اوج فوتبالم هستم و اهداف خیلی بزرگی دارم و نمی‌خواهم از آن ها دست بکشم. کسی نمی‌تواند من را ناامید کند و قدم هایم بزرگ تر از قبل خواهد شد. قرار من با خودم این است که هیچ وقت ناامید نشوم و من این را از بزرگانی چون مهدی مهدوی کیا، علی کریمی و علی دایی یاد گرفته‌ام، چون مطمئنم سرمربی تیم ملی هم نگاهش به همه هست و طوری کار خواهد کرد که حتی اگر بازیکنی به تیم ملی دعوت نشود هم با احترام و شایستگی از کار او یاد کند.  یکی از پیشکسوتان معروف فوتبال ایران به من زنگ زده بود و گفتند که نکند آقای برانکو که کروات است پشت پرده به آقای اسکوچیچ گفته. اما من گفتم شخصیتی که از آقای برانکو دیدم، اصلا اینطور نیست و من هم همیشه بعد از جدایی از پرسپولیس خوبی او را گفته ام.

او در ادامه صحبت های خود گفت: من یاد گرفته ام به مربی هایم احترام بگذارم. چه بعد از چک آقای مرفاوی که آن اتفاقات رخ داد و دستش را بوسیدم. حتی وقتی سو تفاهمی هم رخ داده من احترام گذاشتم و امیدوارم فرکانسی هم در پشت پرده نباشد. آقای اسکوچیچ با خیلی از بازیکنان در ارتباط بودند اما من هیچ وقت این افتخار را نداشتم که باوجود ۵۰ بازی ملی، این ارتباط را داشته باشم. البته در لیست اولیه بودیم و اصلا بودن در تیم ملی افتخار است و نبودن هم باعث نمی‌شود آرزوی موفقیت نکنیم. من فقط یه خواهشی دارم از سرمربی تیم ملی، همه مربیان دوست دارند تیمشان نتیجه بگیرد، خواهش دارم از دید فوتبالی همه چیز را نگاه کنند و مطمئنا هم اینطور خواهد بود.

اسکوچیچ: دفاع راست کامل می خواهم

اسکوچیچ چند ماه پیش درباره عدم دعوت از غفوری و رضاییان با بیان اینکه این دو بازیکن در سبک مورد نظرش جایی ندارند؛ گفت: "من یک بار توضیح دادم، دنبال دفاع راستی کامل هستم. خوشحال می‌شوم دفاع راست گل بزند ولی وظیفه او چیز دیگری است. اگر کسانی که اسم بردید فضای پشتشان را پوشش ندهند، خیلی از جای خود خارج نشوند و اجازه ندهند و.... نمی‌توانند کمک کنند. انتخاب اول من برای دفاع راست کسی است که خوب دفاع کند. اگر قرار باشد مدافع سردرگم باشد، حمله کند و بر نگردد یا ۲۰-۳۰ متر به بازیکن حریف اجازه حمله بدهد نمی‌تواند به ما کمک کند."

ابراهیم قاسمپور کارشناس فوتبال درباره لیست تیم ملی و غیبت بازیکنانی چون رضاییان گفت: من هم انتقاداتی دارم اما خیلی موافق تغییر و تحول در ترکیب نیستم چون زمان زیادی برای هماهنگی نیست و سرمربی باید در چارچوب برنامه هایش عمل کند. اما اگر شرایط مهیا باشد به نظرم باید بازنگری در اسامی دعوت شده صورت بگیرد.

تمام دفاع راست هایی که عاقبت به خیر نشدند!

جعفر سلمانی، مهدی تیکدری، وریا غفوری، مهدی شیری، مجتبی نجاریان، مرتضی منصوری ، سیامک نعمتی و دانیال اسماعیلی‌فر از جمله بازیکنانی هستند که برای پست دفاع راست در مقاطع مختلف به تیم ملی دعوت شدند که حضور برخی حتی در لیست تیم ملی هم سوال برانگیز بود و باوجود حضور رضاییان در السیلیه بازهم کفه ترازو به سمت او سنگین تر است.

فرکانس‌های غیر فنی!

با توجه به شرایط تیم ملی شاید بهتر بود مسئولان تیم ملی اجازه دعوت رضاییان را به تیم ملی بدهند؛ البته این درصورتی است که عامل غیبت او مورد انضباطی باشد که مشخص نیست چه جریمه ای برای او درنظر گفته شده است.  اگر غیبت رامین رضاییان واقعا به خاطر مسائل فنی و با نظر مستقیم اسکوچیچ باشد که این موضوع بعید به نظر می رسد باید به نظر سرمربی تیم ملی احترام گذاشت هرچند که تصمیم عجیبی است.

بیشتر بخوانید: از جادوی سیندرلایی کارگزار تا مدیرانی برای هزینه!

253 41

کد خبر 1561950

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 11
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • US ۰۷:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
  12 7
  تیپش فقط خوب بود خخخ
 • US ۰۷:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
  21 28
  نکته جالب ماجرا اینجاست ، منتقدین کیروش ، کیروش رو به بازی دفاعی و دادن توپ به حریف و گرفتن فضا متهم میکردن ! ممنون میشم این دوستان که الان چنان دارن هل هله کنان از اسکوچیچ تعریف میکنن بگن در آمار بازی های ایران تا به الان ، ایران مالکیت توپ کمتر و تعداد پاس های کمتر داشته نسبت به حریفانش ؟ مگر نه اینکه بعد رفتن کیروش ما باید هجومی و تیکی تاکا بازی میکردیم ؟ مگر نه اینکه باید مالکیت بیشتر توپ میداشتیم ؟ پس چرا الان اعتراض نمیکنن دوستان ؟
 • IR ۰۷:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
  25 1
  رامین رضاییان تو فاز تهاجمی بازیکن خوبیه، ولی در دفاع کمی ضعیفه
 • NL ۰۸:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
  32 2
  این مطلب شما کاملا نابجا است محرمی در سطح بالای فوتبال کرواسی بازی می کند که سطح فوتبال کرواسی بالاتر از از ایران قطر است این محرمی چون محجوب و بی حاشیه است چندان مورد توجه رسانه ها نیست درسته که می تواند بهتر از این باشد ولی قطعا اسکوچیچ بهتر از همه به توانایی بازیکنان اشراف دارد در مسابقه با امارات محرمی در چند مورد در دوبدو ها بسیار موفق عمل کرد و در حرکت رو بجلو هم بهتر از سمت چپ ما بود
 • IR ۰۸:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
  30 9
  اصلا بازیکن بدرد بخوری نیست .باعث باخت ما به ژاپن همین فرد بود
 • مهرداد IR ۰۸:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
  7 1
  تیم مشکل دارد ... اما مشکلش بخاطر اینکه دفاع راست هجومی ندارد نیست. به نظرم حرف اسکوچیچ تا حدود زیادی درست هست ... در شرایطی که کلیت تیم در دفاع کردن مشکل دارد با فرض اینکه یک مدافع هجومی هم داشته باشید که در کار حمله کمک کند از اونطرف دفاع رو بیشتر آسیب پذیر کردید. ضمن اینکه بود و نبود مدافع هجومی عدم هماهنگی تیم را توجیه نمیکند و باید برای این موضوع راهکار دیگه ای اندیشید. البته این را در پرانتز بگم که به نظر من خط میانی ما در مجموع عملکرد خوبی در این بازی داشت و توپ هایی را به خط حمله میفرستاد که با یکی دو پاس دقیق میتونستن تبدیل به موقعیت های خطرناک گل بشن که به هر صورت برخی از این موقعیت ها ساده از دست رفتند.
 • IR ۰۹:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
  24 4
  تیم را به هم نزنید. محرمی خوب کار کرده . بازیکنان دیگه ای مثل دانیال هم هستند. نیازی به بازیکنی مثل رضاییان نیست. این تشخیص سرمربی است بنابراین اجازه بدید کارش را بکند. علاقه به رنگ و فرد نباید جای منافع ملی را پر کند.
 • IR ۰۹:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
  24 2
  مثل اینکه میخواهید تیم را به حاشیه ببرید. بگذارید مربی و کادر فنی کارشون را انجام بدهند.
 • IR ۱۰:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
  22 0
  موقعیت که زیاد ایجاد میکنه تیم . این حجم دید منفی به تیم از کجاست ؟!
 • نصرالله مرادیان IR ۱۱:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
  20 1
  باورکنیدنظرتان کارشناسی نیست، چون اگر رامین رضائیان خوب بود، باشگاه الدحیل قطر یک لحظه هم درنگ نمی کرد، چه رسد به اینکه دیپورت شود.
 • خرد TR ۱۱:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
  5 21
  درود کاملا مطلب به حق ودرسته چرا واقعا وقتی اینهمه مشکل هست در این پست و اینهمه استفاده از بازیکنانی که جواب نداد. ووقتی ما بازیکن کاملی مانند رضاییان با 50 بازی ملی و 29 سال سن چرا واقعا چرا.... جواب مردم رو بدید.... هر چند با تمام احترام برای برده‌ای خوب اما در برابر کره اینجوری نمیشه بازی کرد و مهمتر ما با این بازیکنان اصلا نباید نگران آسیا باشیم و باید آینده نگر و افق های خیلی بزرگتری رو ببینیم. البته از تمام ظرفیت فوتبال باید به نحو عالی استفاده کرد ما در خط حمله هم میتونیم از بازیکنان بیشتر و سبک های مختلف استفاده کنیم.