پیام آیت‌الله‌ مظاهری درباره بمب‌گذاری در مسجد شیعیان قندوز

مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله مظاهری «مدّظلّه‌العالی» در پی فاجعۀ تروریستی در مسجد جامع شیعیان سیدآباد در قندوز افغانستان پیامی صادر کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، متن پیام به این شرح است:

بِسْمِ‏ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم‏
قال‌الله تَبارَک و تَعالی: «وَ لَا تَحْسَبَنَّ الله غَافِلًا عَمَّا یَعْمَلُ الظَّالِمُونَ»

فاجعۀ دردناک تروریستی در مسجد جامعِ شیعیان سیدآباد در قندوز افغانستان که روز گذشته و به هنگام برپایی نماز جمعه رخ داد و طیّ آن صدها انسان بی‌دفاع در خاک و خون کشیده شدند، دل هر انسان آزاده‌ای را به درد می‌آورد. ملّت مظلوم افغانستان به ویژه شیعیان ستمدیدۀ این کشور قریب نیم قرن است که در محاصرۀ ظلم آشکاری که محصول همدستی گروه‌های افراطی و تکفیری خصوصاً فرقۀ ضدّ انسانی داعش و اسلاف آنان با بیگانگان مستکبر و ستمکار است، گرفتار مصائب و ابتلائات اسفناک شده‌اند و بی‌شک تنها راه نجات این ملّت مظلوم و مقاوم، شکل‌گیری یک دولت فراگیر با مشارکت واقعی همۀ اقوام و مذاهب و مبتنی بر خواست و رأی حقیقی مردم برای دستیابی به استقلال و امنیّت و به دور از هرگونه تبعیض و تعصّب و فرقه‌گرایی است.
مجامع بین‌المللی مدّعی حقوق بشر و دولت‌ها و ملت‌های مسلمان نباید در قبال این جنایات بزرگ ضدّ بشری ساکت بمانند، بلکه باید برای پایان دادن به این‌گونه فجایع ضدّ انسانی چاره‌اندیشی نمایند.
از خداوند تعالی نجات مردم ستمدیدۀ افغانستان و شیعیان بی‌پناه آن کشور را از شرّ اشرار و بیگانگان مسألت کرده و برای شهدای فاجعه مولمۀ اخیر، علوّ درجات و برای داغ دیدگان و مصیبت‌زدگان، صبر و تسلّا و اجر و رهایی خواستارم. وَ لَاحَوْلَ وَ لَا قُوَّةَ إِلّا بِالله الْعَلِیِّ الْعَظِیمِ.
 
حسین‌المظاهری
 ۱۷ / مهرماه / ۱۴۰۰
۲ / ربیع‌الأول / ۱۴۴۳

23231

کد خبر 1562284

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =