قول مساعد وزیر ارشاد برای تکمیل ساختمان فیلمخانه ملی

مدیر فیلمخانه ملی ایران از قول مساعد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تکمیل ساختمان فیلمخانه ملی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، لادن طاهری مدیر فیلمخانه ملی ایران از قول مساعد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تکمیل ساختمان فیلمخانه پس از ۲۰ سال خبر داد.

لادن طاهری ضمن ابراز خشنودی از بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رییس سازمان سینمایی و همراهان از فیلمخانه ملی ایران گفت: اینکه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌عنوان یکی از اولین برنامه‌های وزارتی از فیلمخانه ملی ایران بازدید کرده نشان از اهمیت و جایگاه فیلمخانه در نگاه و اهداف وی دارد و باعث امیدواری است که با دستور مساعد او به زودی ساختمان جدید فیلمخانه ملی ایران (در باغ فردوس) که همسو با نیازهای رو به گسترش یک آرشیو ملی طراحی و اجرا شده است و به دلایلی از جمله عدم تخصیص بودجه کافی برای به پایان رساندن مراحل پایانی کار ناتمام مانده، تکمیل و به بهره برداری کامل برسد.

وی این بازدید را کاملاً اجرایی دانست و اظهار کرد: همان طور که آقای وزیر اشاره کرد دلیل حضور وی، درخواست محمد خزاعی رییس سازمان سینمایی برای حل مشکل فیلمخانه بود تا پس از بررسی، حمایت‌های لازم برای تکمیل این پروژه ملی انجام شود. در این بازدید او در جریان فعالیت‌های فیلمخانه و نیز کارهای باقیمانده قرار گرفت و دستور تسریع در پیگیری، حل مشکلات و تامین اعتبارهای لازم را داد، البته بازدید وزیر و حمایت و پیگیری جدی رئیس سازمان سینمایی این روند را تسریع کرد.

مدیر فیلمخانه ملی ایران ادامه داد: آقای خزاعی با شناخت قبلی که نسبت به فعالیت‌ها و جایگاه فیلمخانه ملی ایران داشت و نیز حساسیتی که با توجه به مسئولیت جدیدش به چگونگی محافظت و نگهداری اسناد و آثار ملی دارد در اقدامی سریع، نسبت به تسریع روند تکمیل و توسعه فیلمخانه و تامین تجهیزات موردنیاز دستور پیگیری داد.

وی اظهار امیدواری کرد که به زودی با افتتاح کامل بنای جدید فیلمخانه ملی ایران در باغ فردوس شاهد جشنی برای حفظ و تداوم فرهنگ نگهداری و ارزش گذاری به میراث تصویری کشورمان باشیم.

طاهری در پایان با بیان اینکه فیلمخانه ملی ایران از نظر قوت و غنای مجموعه ملی در میان کشورهای منطقه مقام اول را دارد گفت: با در اختیار داشتن بیش از ۸۰ درصد تولیدات ملی کشور یکی از کامل‌ترین آرشیوهای جهان هم به حساب می‌آید و به جرات می‌توان گفت تلاش‌های بسیاری صورت گرفته تا حتی یک فریم از میراث تصویری کشور از دست نرود و با مطلوب‌ترین شرایط قابل حصول در کشور، حفظ، مرمت و نگهداری شود و به درستی و سلامت به نسل‌های بعد منتقل شود.

۵۸۵۸

کد خبر 1562297

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =