پیش‌بینی باران در شمال، باد در شرق، گرما در جنوب ایران

فارس نوشت: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از فردا تا اواسط هفته روند افزایش نسبی دما در شمال‌غرب کشور، سواحل خزر و دامنه‌های جنوبی البرز پیش‌بینی می‌شود.

صادق ضیائیان،‌ درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: روز آینده ۱۸ مهر در برخی مناطق اردبیل، گیلان و غرب مازندران و روز دوشنبه ۱۹ مهر در استان گیلان بارش پراکنده و خفیف باران را داریم و در سایر مناطق کشور آسمان صاف خواهد بود. 

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: روز سه‌شنبه جوی پایدار و آسمانی صاف در اغلب نقاط کشور حاکم است و روز چهارشنبه ۲۱ مهر در مناطق جنوبی شمال‌غرب کشور برخی مناطق غربی و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی در ساعات بعدازظهر افزایش ابر، بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود. 

وی افزود: در سه روز آینده در نوار شرقی کشور به ویژه زابل و همچنین بخش‌هایی از استان اصفهان، کرمان و یزد وزش باد شدید داریم که در مناطق مستعد با گرد و خاک همراه است. 

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: از فردا تا اواسط هفته روند افزایش نسبی دما در سواحل خزر، شمال‌غرب و دامنه‌های جنوبی البرز پیش‌بینی می‌شود. 

ضیائیان درباره وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز آینده صاف گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۲۰ و ۱۲ درجه خواهد بود. 

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: روز آینده شهر کرد با کمینه دمای یک درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان و اهواز با بیشینه دمای ۳۹ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان خواهد بود. 

۴۷۲۳۱

کد خبر 1562341

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =