۱ نفر
۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۸
کامبک فرانسه با طعم قهرمانی

دیدار فینال لیگ ملت‌های اروپای ۲۰۲۱، فرانسه موفق شد کامبک بزند و با شکست ۲-۱ اسپانیا برای اولین مرتبه به قهرمانی این تورنمنت رسید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ دیدار فینال لیگ ملت‌های اروپا ۲۰۲۱ در ورزشگاه سن‌سیروی شهر میلان بین تیم‌های ملی اسپانیا و فرانسه برگزار شد که خروس‌ها این بازی را ۲-۱ بردند تا اولین قهرمانی‌شان را جشن بگیرند.
بازی با پرس فرانسوی‌ها شروع شد و حتی فرصت‌هایی هم از تحت‌فشار گذاشتن اسپانیا به‌دست آوردند، با این حال کم‌کم نبرد دو تیم به تعادل کشیده شد و کمتر موقعیتی دیدیم تا تساوی بدون‌گل نتیجه پایانی نیمه نخست باشد.

در نیمه دوم در حالی که بازی پایاپای پیش می‌رفت، دقیقه ۶۴ شوت تئو هرناندس به تیر دروازه اسپانیا برخورد کرد، اما ثانیه‌هایی بعد در ضدحمله اویارسابال بود که با شوت زمینی و دقیق پای چپ گل نخست بازی را به ثمر برساند و ماتادورها پیش بیفتند.
اما خیلی طول نکشید که فرانسه گل تساوی را بزند. دقیقه ۶۶ شوت پای راست مواج بنزما را هرچه سیمون تلاش کرد نتوانست مهار کند و به گوشه بالای دروازه اسپانیا رفت.

دقیقه ۸۰ باز هم فرانسه بود که به گل دوم رسید تا مثل بازی قبلی بازگشت‌شان را کامل کنند. امیاپه با سیمون تک‌به‌تک شد و توپ را از زیر دستان سنگربان اسپانیا تبدیل به گل کرد.
شاگردان دشان از گل برتری‌شان محافظت کردند و در نهایت قهرمانی لیگ ملت‌های اروپا را برای نخستین مرتبه جشن گرفتند. این اولین قهرمانی فرانسه در اروپا بعد از ۲۱ سال بود.

 
251256

کد خبر 1562777

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =