طاعون نشخوارکنندگان کوچک در آذربایجان‌غربی دیده نشده است

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌غربی گفت: تا امروز موردی از طاعون نشخوارکنندگان کوچک در حیات وحش استان مشاهده نشده است.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، مهران نظری با اشاره به شیوع بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک در برخی استان‌های کشور افزود: با همکاری دامپزشکی آذربایجان‌غربی واکسیناسیون دام‌ها در استان در دستور کار قرار دارد و تاکنون موردی از بیماری مشاهده نشده است.

وی با بیان اینکه در این راستا مقرر شده تا واکسیناسیون دام‌های اهلی این منطقه و سایر مناطق حساس استان در اسرع وقت انجام شود، عنوان کرد: تدابیر لازم برای پیشگیری از شیوع این بیماری در استان اندیشیده شده و مشکلی خاصی وجود ندارد.

نظری در خصوص شرایط بحرانی دریاچه ارومیه و حیات وحش ساکن در استان عنوان کرد: شرایط دسترسی جزایر دریاچه ارومیه به گونه‌ای است که حالت قرنطینه‌ای بر آن حاکم است و هیچ دام اهلی و یا ناقلی قادر به ورود به این جزایر نیست.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌غربی با تاکید بر اینکه تا امروز موردی از طاعون نشخوارکنندگان کوچک در پارک ملی دریاچه ارومیه مشاهده نشده است، عنوان کرد: در ۵ دهه اخیر موردی از این بیماری در پارک ملی دریاچه ارومیه گزارش نشده است.

وی خاطرنشان کرد: در منطقه حفاظت شده مراکان به علت دارا بودن زیستگاه‌های مختلف از تنوع گونه‌های جانوری به دلیل احتمال شیوع تدابیر خاصی در نظر گرفته شده، پایش مناطق حساس و مناطقی که احتمال شیوع وجود دارد به صورت مداوم انجام می‌شود تا در حد امکان از شیوع بیماری در صورت مشاهده جلوگیری شود.

46

کد خبر 1562908

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =