محمد اله‌یاری، مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به پیشنهاد معاون امور فرهنگی این وزارتخانه، در حکمی، محمد اله‌یاری فومنی را به عنوان مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی منصوب کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حکم محمدمهدی اسماعیلی خطاب به محمد اله‌یاری فومنی آمده است:

«جناب آقای محمد اله یاری فومنی

نظر به شایستگی، تجارب، توانمندی و روحیه انقلابی که از آن برخوردارید، بنا به پیشنهاد معاون محترم امور فرهنگی و به موجب این حکم به عنوان «مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی» منصوب می‌شوید.
امید است با اتکال به خداوند قادر متعال و همکاری و تعامل کلیه حوزه های  مربوطه نسبت به برنامه‌ریزی و انجام اقدامات لازم به شرح ذیل اهتمام جدی به عمل آورید:

۱. رشد و توسعه کمی و کیفی انتشار آثار مکتوب مورد نیاز اقشار مختلف و متناسب با اهداف نظام 

۲. تعیین ضوابط لازم در حوزه انتشار کتاب الکترونیکی،صوتی و دیگر اشکال نوین 

۳. اعمال نظارت بر مراحل مختلف صدور مجوز انتشار و توزیع کتاب بر اساس ضوابط و مقررات مصوب

۴ .حمایت از حقوق مولفان، مترجمان، ناشران و دیگر اقشار موثر در تولید کتاب

۵ .حمایت از تولید آثار مکتوب با اولویت آثار فاخر در حوزه حفظ و گسترش زبان و ادب فارسی، معارف اسلامی، انقلاب اسلامی و دیگر موضوعات مورد نیاز کشور

۶ .ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح و سرانه مطالعه

مزید توفیق جناب‌عالی را در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و تحقق اهداف دولت مردمی، ظلّ توجهات حضرت ولی‌عصر(عج) و رهبری حکیمانه حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) از خداوند منان خواستارم.»

محمد اله‌یاری دانش‌آموخته دکترای علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی است و پیش از این نیز در ۱۴ آبان سال ۱۳۸۸ از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی وقت به عنوان مدیرکل امور کتاب منصوب شده بود.

از جمله سوابق اجرایی اله‌یاری می توان به مدیرکل دفتر موسیقی،  مشاور معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر پنج دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی، دبیر شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه کتاب تهران، معاون اجرایی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، مدیر بخش خارجی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، مدیرکل دفتر آموزش و فعالیت های فرهنگی هنری و ... اشاره کرد.

پیش از این حکم، علیرضا صدرالدینی  مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی بود.

۵۸۵۸

کد خبر 1562949

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =